Otwarcie kompleksu sportowego we Wroniawach

1 minuta czytania

1 czerwca we Wroniawach odbyło się oficjalne przekazanie do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz infrastruktury lekkoatletycznej. To dwie znaczące inwestycje sportowe samorządu Gminy Wolsztyn, które w sumie kosztowały ponad 850 tys. zł.


Budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią z trawy syntetycznej objęła również budowę ogrodzenia o wysokości 4 i 6 m z piłkochwytami, oświetlenia boiska i miejsc postojowych. Całość kosztowała 458 tysięcy 790 zł.


W ramach budowy infrastruktury lekkoatletycznej wybudowano natomiast bieżnię dookoła boiska, skocznię w dal i rzutnię do pchnięcia kulą. Powstały również chodniki, trawniki z instalacją do nawadniania oraz oświetlenie całego kompleksu. Zakupione zostało także wyposażenie – kule treningowe, płotki, pachołki, bloki startowe, chorągiewki i pałeczki sztafetowe.
Wartość tego zadania zgodnie z umową wyniosła 395.100 zł, z czego 150.000 zł stanowiła dotacja pozyskana przez Gminę Wolsztyn z Województwa Wielkopolskiego.


Gości przywitała dyrektor szkoły Małgorzata Schonfeld, przypominając w swoim przemówieniu historię miejsca, na którym dziś znajduje się nowoczesny obiekt sportowy. Dyrektor życzyła także uczniom aby świetne warunki do uprawiania sportu przełożyły się na sportowe wyniki.
Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, życząc bezpiecznego korzystania z obiektu, zwrócił uwagę, iż ta gminna inwestycja nie jest ostatnią we Wroniawach. Wkrótce powstanie tutaj nowy plac zabaw.
Gratulacje pięknego obiektu w imieniu władz oświatowych Województwa Wielkopolskiego złożyła wizytatorka Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Dorota Jagoda.
Na uroczystości obecni byli liczni goście, m.in. dyrektorzy wolsztyńskich szkół, radni oraz pracownicy Urzędu Miejskiego odpowiedzialni za realizację inwestycji. Gościem specjalnym była Adrianna Szóstak, zawodniczka AZS Poznań, aktualna drużynowa mistrzyni Europy w trójskoku.
Po oficjalnym otwarciu i poświęceniu obiektu, pierwszy strzał na bramkę oddał Burmistrz Wolsztyna.

Uroczystość uświetniły pokazy sportowe przygotowane przez uczniów z Wroniaw.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Upominki dla chorych dzieci

Następny

Zmarli

Ostatnie z

120 graczy zagrało w Kopa

Stowarzyszenie Kopa Sportowego ,,Kontra” w Kluczewie zaprosiło 7 kwietnia graczy do rozegrania kolejnego turnieju Grand Prix

Pamiętamy!

10 kwietnia 2010 roku w godzinach rannych dotarła wiadomość o tragicznej katastrofie i śmierci prezydenta RP

Ogłoszenie

(20+) Spektakl ” Kolacja na Cztery Ręce ” | Facebook