Wasza Klekociara

2 mins read

Ludzie, no i mamy pogodę w kratkę. Ale to wcale nie przeszkadza, żeby se na działce porobić i ptaszków posłuchać. Ostatnio ino słyszę od sąsiadów zapytanie, czy się  już zaszczepiłam, czy dziadek z babcią się zaszczepili.  No, bo strach padł na tych, co nie chcą się szczepić. Mają dawać paszporty z pieczątką ,,zaszczepiony”. Gadają, że za granicę nie puszczą bez tej pieczątki, do sanatorium, a może i do autobusu.

Ludzie, co to się porobiło, jak była grypa, to nikt nie sprawdzał, czy ktoś się zaszczepił.  A wszystko przez to, że wszyscy nawzajem się straszą. Tych, co się zaszczepili, straszą, że też mogą zachorować, a tych co nie, to że pożałują.

Ci, co przeszli tego koronawirusa to wiedzą, że to okropna choroba, bo z nóg zwala.

Dziadek mówi, że od wieków nas te zarazy gnębiły. Dziadka dziadek opowiadał o cholerze, co na nią ludzie umierali.

My się wystraszyli, jak sąsiadka wpadła i zaczęła opowiadać, że nie szczepić się to niedobrze, a szczepić się  to też nie. Zaczęła gadać, że w tych szczepionkach, to takie rzeczy są, o których my nic nie wiemy. Pewnie, że nie wiemy, bo przecie my nie uczeni. To, co opowiadała, to pewnie  by w horrorze nie wymyślili. Wreszcie babcia się wkurzyła i powiedziała przecie na coś trzeba umrzeć. I tak skończyła się cała gadka o szczepieniu. Ale ino na trochę, bo w telewizji zaczęli opowiadać, że rząd da forsę gminom, w których się dużo ludzi zaszczepiło, nawet będzie lotto  szczepionkowe. I będzie można wygrać nagrody i to duże.

Ludzie, my się zaczęli zastanawiać, czy burmistrz albo wójt nie zaczną szukać tych, co się jeszcze nie zaszczepili i ich zmusi do szczepionki. A tacy jedni nawet wywiesili baner na wiadukcie w Wolsztynie z napisem: ,,stop fałszywej pandemii”. Widać, że ludziom się w głowach poprzewracało i nie wierzą, że ludzie na covida umierają.

Nie tylko o szczepieniach głośno, ale też było o tym, że jedna taka z tego TS…TSUE, w tej Unii, nakazała, aby w Polsce zamknąć kopalnię węgla brunatnego. I to natychmiast. Zaraz poparła ją nasza opozycja, na czele z prezydentem stolicy. Ten w telewizorze powiedział, że trzeba słuchać TSUE i zamknąć kopalnię i elektrownię.

Dziadek się śmiał, bo tam, gdzie jest kopalnia i w Bogatyni, wiara na tego pana Rafała głosowała, żeby był prezydentem Polski. No i co by się działo, gdyby nim został? Tysiące ludzi poszłoby na bruk. A najgorsze to to,  jak gadają, 8% w Polsce nie miałoby wtedy prądu. Ale on się nie przejmuje, bo przecie już wcześniej  ta jego partia, jak rządziła, zamknęła stocznie i dzięki temu  sąsiedzi z zachodu swoją stocznię rozbudowali. W dodatku mają kilka kopalń tego węgla brunatnego i ich TSUE się nie czepia. Czechy, co na nas doniosły do TSUE, też mają takich kilka kopalń, a my ino jedną.

Dziadek gada, że jak my na wszystko będziemy się zgadzać, to możemy wyjść, jak Zabłocki na mydle. No, ale pomyślcie o nagrodzie, którą możecie za szczepienie dostać. Myślcie też o wakacjach. Gadają, że miejsca nad morzem już są zarezerwowane, ale z namiotem wszędzie je znajdziecie. A na plaży ma być, jak na poniższym obrazku. Zobaczcie.

Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Następny

Coraz więcej sklepów do wynajęcia

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych