Światowy Dzień Chorych

/
1 minuta czytania

Dziś, 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II często powtarzał , ,,że chorzy są umiłowaną cząstką Kościoła.”

W tym dniu, w kościołach odprawiane są msze w intencji chorych. W kościele pw. Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie Mszy świętej przewodniczył redemptorysta o. Tadeusz Zieliński, który także wygłosił kazanie. Podczas Mszy świętej osoby chore ,starsze przyjęły Sakrament Chorych.
W kazaniu ojciec Tadeusz podkreślił, że życie jest darem. Często mówi się: ,,starość się Banu Panu Bogu nie udała”. To nie Pan Bóg chciał, aby tak potoczyło się nasze życie. Człowiek sprzeniewierzył się Bogu, zerwał owoc z zakazanego drzewa. Popełnił grzech, który był przyczyną upadku człowieka. Cierpienie Chrystusa ma charakter odkupieńczy. Czas starości, cierpienia to czas odkupienia za swoje grzechy. To Chrystus pozwala nam zrozumieć sens cierpienia i przygotowania się do zjednoczenia z Bogiem.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Prawnuk policjanta zamordowanego przez NKWD z wizytą w Komendzie Policji, w Wolsztynie

Następny

Florian Dzięcioł – Mój udział w Powstaniu Wielkopolskim

Ostatnie z

Bez osłonek

Ze zdumieniem obserwuję poczynania obecnego rządu. Po 1989 roku władzę przejmowali przedstawiciele różnych opcji politycznych, jednakże

Trwa strajk rolników

W całej Polsce trwa strajk generalny rolników. Ten strajk rozpoczął się 9 lutego i ma potrwać