Wyniki wyborów w gminach powiatu wolsztyńskiego

/
4 mins read

Wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego

KKW KOALICJA OBYWATELSKA (32,01%)
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (26,90%)
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI (17,49%)
KKW LEWICA (7,64%)
KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY (6,61%)
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD (4,30%)
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” (3,00%)
KW NORMALNY KRAJ (1,43%)
KW PL!SP (0,62%)

Wyniki na burmistrzów i wójtów

Gmina Wolsztyn
1. HANDZEWNIAK Dominik 2 020 głosów (15,74%)
2. LIS Wojciech 3 973 głosów (30,96%) Kandydat uzyskał prawo kandydowania w drugiej turze
3. POGONOWSKA Grażyna Anna 1 139 głosów (8,88%)
4. TOMIAK Dominik 5 700 głosów (44,42%) Kandydat uzyskał prawo kandydowania w drugiej turze

Gmina Przemęt
1. FRĄCKOWIAK Janusz 3 494 głosów (59,21%) Kandydat został wybrany w pierwszej turze głosowania
2. RATAJCZAK Maciej 2 407 głosów (40,79%)

Gmina Siedlec
1. KOLESIŃSKI Jacek 2 010 głosów (38,27%)
2. WALCZAK-MORTEZAEI Artur Maciej 2 711 głosów (51,62%) Kandydat został wybrany w pierwszej turze głosowania
3. WEISS Przemysław 531 głosów (10,11%)

Wyniki wyborów do Rady Powiatu

Wyniki wyborów do powiatu ze względu na komitety wyborcze

KKW KOALICJA OBYWATELSKA 31,16% głosów, 5 mandatów
KWW NASZA GMINA 22,13% głosów, 4 mandaty
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 19,86% głosów, 4 mandaty
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 17,17% głosów, 3 mandaty
KWW RAZEM DLA GMIN POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO 9,68% głosów, 1 mandat

Z okręgu wyborczego nr 3 (gmina Wolsztyn) do Rady Powiatu Wolsztyńskiego dostały się następujące osoby

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (20,14%)
1. URBAN Mariusz 1 002 głosów (8,04%)
2. ŁOZIŃSKI Artur Grzegorz Wolsztyn 268 głosów (2,15%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (14,57%)
1. RUBACH Leszek 605 głosów (4,86%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA (33,05%)
1. SKROBISZ Jacek 1 715 głosów (13,76%)
2. JANOWICZ Wiesław 1 089 głosów (8,74%)
4. ANDRYS Roman 270 głosów (2,17%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMIN POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO (6,36)
Żaden kandydat nie dostał mandatu

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA (25,89%)
1. NOWAK Michał 936 głosów (7,51%)
7. NOWAK Wiktor 406 głosów (3,26%)
11. TOMIAK Tomasz 540 głosów (4,33%)

Z okręgu wyborczego nr 2 (gmina Siedlec) do Rady Powiatu Wolsztyńskiego dostały się następujące osoby

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (23,50%)
1. WITA Maciej 508 głosów (10,08%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA (34,22%)
1. BIRK Hieronim 579 głosów (11,49%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMIN POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO (2,30%)
Żaden z kandydatów nie wszedł do Rady Powiatu

Lista numer 11 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA (21,60%)
1. KASPRZYK Adam 461 głosy (9,15%)

Z okręgu wyborczego nr 1 (gmina Przemęt) do Rady Powiatu Wolsztyńskiego dostały się następujące osoby

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (20,58%)
1. SZWED Robert 492 głosy (8,81%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE (17,27%)
1. SKORUPKA Stanisław 370 głosów (6,62%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA (24,20%)
1. SILSKI Mariusz 436 głosów (7,80%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMIN POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO (23,73%)
2. PABICH Patrycja 514 głosów (9,20%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA (14,21%)
Żaden z kandydatów nie otrzymał mandatu.

Wyniki wyborów do Rady Gminy Wolsztyn

KWW NASZA GMINA 3 658 głosów (29,34%) – 7 mandatów
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 2 417 głosów (19,39%) – 4 mandaty
KWW WOJCIECHA LISA 2 038 głosów (16,35%) – 4 mandaty
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 1 800 głosów (14,44%) – 3 mandaty
KWW PRAWICA DLA WOLSZTYNA 1 083 głosów (8,69%) – 1 mandat
KWW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE 967 głosów (7,76%) – 2 mandaty
KWW KOMITET SPOŁECZNY GRAŻYNY POGONOWSKIEJ 503 głosów (4,03%) – brak mandatów

Do Rady Gminy Wolsztyn dostali się kandydaci

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1. WRÓBLEWSKI Jarosław 479 głosów (9,52%)
3. ZYZNARSKA Anna 138 głosów (2,74%)
1. ANDRYS Agata 197 głosów (5,99%)
1. ROZYNEK Krzysztof 249 głosów (6,01%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA
1. TOMIAK Dominik 559 głosów (11,11%)
2. SZYMCZAK Filip Janusz 155 głosów (3,08%)
1. LORENZ Jakub 472 głosy (14,35%)
3. MIELCAREK Przemysław 356 głosów (10,82%)
7. KORBAS Marcin 237 głosy (7,21%)
2. MARUSZEWSKI Michał 226 głosów (5,45%)
3. SADOWSKI-BRYCHCY Bartosz 249 głosów (6,01%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE
1. PRZYBYŁA Mariusz 196 głosów (3,89%)
2. KOPCIUCH Paweł 202 głosy (4,87%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA LISA
1. PIOSIK Stanisław 274 głosy (5,44%)
6. DZIUBIŃSKI Jarosław 191 głosy (3,79%)
1. DALEKI Lech 174 głosy (5,29%)
1. GAWEŁ Radosław 294 głosy (7,09%)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA DLA WOLSZTYNA
1. PIOSIK Maria 221 głosów (4,39%)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. SZCZEPANIAK Tomasz 236 głosów (7,18%)
1. JANIK Ireneusz Przemysław 366 głosy (8,83%)
8. MATERNA Maciej 265 głosów (6,39%)

Wyniki wyborów do Rady Gminy Siedlec

KWW NASZA GMINA SIEDLEC 2 118 głosów (40,74%) – 8 mandatów
KWW ARTUR WALCZAK DLA GMINY SIEDLEC 1 999 głosów (38,45%) – 5 mandatów
KWW Gospodarna Gmina Siedlec 1 082 głosów (20,81%) – 2 mandaty

Do Rady Gminy Siedlec dostali się

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTUR WALCZAK DLA GMINY SIEDLEC
1. WITA Damian, Siedlec 226 głosów
2. STRAŻYŃSKI Przemysław, Siedlec 166 głosy
3. KUPŚ Adam, Jażyniec 295 głosów
4. ROGOZINSKI Sławomir Jan, Żodyń 211 głosów
5. MICHALSKI Marcin, Kopanica 242 głosy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARNA GMINA SIEDLEC
6. ADAMSKI Zygmunt, Wąchabno 78 głosów
12. ŚLIWIŃSKI Szymon, Belęcin Adam 135 głosów

KOMITET WYBORCZY NASZA GMINA SIEDLEC
7. ZYS Patrycja Katarzyna, Chobienice 303 głosy
8. NOWAK Damian, Grójec Wielki 147 głosów
9. SOBEL Daniel Mateusz, Tuchorza 346 głosów
10. KAŹMIERCZAK Andrzej, Stara Tuchorza 155 głosów
11. PLUSKOTA Katarzyna, Boruja 156 głosów
13. PIĄTYSZEK Renata, Godziszewo 128 głosów
14. STACHOWIAK Krzysztof, Reklin 166 głosów
15. PIĄTYSZEK Wojciech, Kiełpiny 145 głosów

Wyniki wyborów do Rady Gminy Przemęt

KWW RAZEM DLA GMINY PRZEMĘT 2 918 głosów (55,94%) – 10 mandatów
KWW MACIEJA RATAJCZAKA 2 019 głosów (38,71%) – 4 mandaty
KWW BERNADETY GOLIŃSKIEJ 279 głosów (5,35%) – 1 mandat

Do Rady Gminy Przemęt dostali się

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY PRZEMĘT
1. BARCZYŃSKA Anna Danuta, Bucz 362 głosy
2. KLECHA Jerzy, Barchlin 279 głosów
6. RADEMACHER Jan, Przemęt 211 głosów
7. WOJCIECHOWSKI Szymon Piotr,  Perkowo 255 głosów
8. KOKORNACZYK Piotr, Mochy 231 głosów
9. WITA Elżbieta, Mochy (1 kandydat w okręgu wyborczym)
10. KLECHA Justyna, Solec (1 kandydat w okręgu wyborczym)
11. PIĘDEL Kinga,  Kaszczor 257 głosów
13. MAĆKOWIAK Monika Katarzyna, Wieleń 283 głosy
15. KOZIOŁEK Joanna, 272 głosy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA RATAJCZAKA
4. SZENKNECHT Tomasz, Siekowo 260 głosów
5. WOJCIECHOWSKI Łukasz, Przemęt 215 głosów
12. MANIA Justyna Anna, Błotnica 163 głosy
14. KLECHA Jarosław, Radomierz 254 głosy

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BERNADETY GOLIŃSKIEJ
3. GOLIŃSKA Bernadeta Poświętno 279 głosów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ogłoszenie

Następny

Frekwencja w wyborach w gminach powiatu wolsztyńskiego

Ostatnie z