Wsiądzie do pociągu i oszczędzi na benzynie

/
4 mins read

Ludzie, no to trochę przymroziło, zrobiło się biało i dobrze. Może niektórym głowy się ostudzą. Po wyborach jeszcze mocno się grzało. Dziadek z kolei rozgrzał się na kawie, na którą umówił się z kolegą. Miesiąc przed wyborami się nie spotykali, bo każdy grzał w inną stronę polityki.
A że już im te emocje spadły, to znów gadali przy kawie. Jeden się cieszył z wyborów i drugi też. O mało co się pokłócili i nie dopili kawy, ale akurat babcia zadzwoniła do dziadka i kazała mu być cicho poli.. polityczne.
Ale dziadek czasem lubi postawić na swoim i jak kolega upierał się, że to jego kandydaci wygrali, to dziadek kazał mu wejść do internetu i zobaczył, ile która partia zdobyła procent. Ale przestali gadać o polityce, gdy do kawiarni weszła super laska. Dziadkowi to się wydawało, że jest podobna do takiej jednej z filmu o Bondzie. Zaraz też dziadkowi się przypomniało, czemu Anglia wyszła z Unii Europejskiej. No bo oni mają Bonda i ten wykrył, że w Unii komuna będzie rządzić i chce zrobić jedno państwo, taki Związek Radziecki, a stolicą będzie Bruksela.

Ludzie, jak wieczorem babcia z dziadkiem oglądali te wiadomości o tych ,,naszych”, co są w Unii posłami i głosowali za tym, by my sami nie mogli się rządzić, to się zaraz zdenerwowali i brali krople na serce. No, bo ci ,,nasi” w tym europarlamencie pamiętają ZSRR, bo dobrze im się w tym czasie żyło i rządziło. Dziadek żałuje, że w Polsce nie mamy takiego Bonda.

Dobrze, że wzięli krople na serce, bo w telewizorze przypomnieli, że pan Donald będzie karać PiS. Potem my siedli przy stole, zaparzyli melisę i wszyscy w domu zaczęli wyliczać za co będzie karać pan Tusk i jego koalicja rząd PiS-u. Według nich, PiS robił przestępstwa, kradł przez całe 8 lat. Ja wzięłam kartkę i zaczęłam zapisywać te przestępstwa. A więc kara będzie za: 500 + ,13 i 14 emeryturę lub rentę, za e-recepty, za walory …no waloryzację tych rent i emerytur, bo dawali za dużo. Pan Tusk dawał ino 5 zł. Będzie kara za to, że ci emeryci, co mieli 2 500 zł na miesiąc nie płacili podatku tak jak ci, co pracowali i nie przekroczyli 26 lat. Na PiS spadnie kara, że tarcze pozwoliły przetrwać firmom. I oni dlatego nie zwalniali pracowników, bo w pandemii źle się działo. Ciężka kara spotka PiS za zbudowanie tunelu w Świnoujściu ,bo jak pan Donald był premierem mówił, że na to nas nie stać, bo nie ma pieniędzy.
Srogo też karać będą za ten płot, co na granicy wybudowali i wojsko zwiększyli i za dużo zakupów dla wojska zrobili.
Będą kary, że Turowa i Bogatyni nie zamknęli i 60 tysięcy ludzi przez to nie zwolnili.
Jak my tak pili tę u melisę, to mi się przypomniało, że mogą też ukarać za bony szkolne, bony na wakacje dla dzieciaków. I ta kara za rozda…no rozdawnictwo.
Też mi się przypomniało, jak jedna kobieta cieszyła się, że jej córka dostała laptopa, ale już po wyborach i zaraz dodała, że jej kuzynka, to znaczy jej dzieci dostały przed wyborami, ale w innym mieście. Nie chciała powiedzieć, w jakim.

Mój ślubny przypomniał sobie jeszcze, że ten pan od ważnego banku, w dodatku profesor, zgromadził ponad 300 ton złota na nasze jak to się nazywa re…no rezerwy… A poza tym mówił parę miesięcy temu, że inflacja będzie mniejsza, a pan Petru, że będzie wysoka. ..

Jak pan Donald mówił mają go wyprowadzić, a jego kolega gadał, że przyjdą po niego ,,silni panowie”.
Co będzie z tymi co głosowali na PiS? A jest ich 7 milionów 600 000.
Wyślę ich na odwyk. Przed wyborami sama słyszałam jak pan Donald mówił, że ci, co głosują na PIS ,,To chleją i biją dzieci, bija swoj ekobiety”. U nas w domu wódki ani piwa się nie pije, bo dziadek z babcią biorą leki. My ze ślubnym od święta se winko pijemy. Ale ani dziadek, ani mój chłop ręki na nas nie podnieśli. My znamy takich jednych, którzy mają dużo dzieci i żyją se spokojnie, a dzięki 500+ dobrze się mają. Dzieciaki ich nie mają śiniaków po biciu.

Jestem ciekawa czy jak pan Donald, który niedługo zostanie premierem, będzie sprawdzał tych, co go nie wybrali.

Pan prezydent zrobił pierwszy krok, bo mówił, że najpierw mają być ci, co najwięcej procent w wyborach dostali i wziął przysięgę od nowego rządu Jak wszyscy gadają, ma trwać jeszcze ponad tydzień.
Potem będą następne kroki. A wiadomo, że kroki robi się na drodze i niektórzy co postawili kroki na Trzecią Drogę, są niezadowoleni, bo myśleli tak jak Trzecia droga, zapowiadała, że nie pójdą ani z PO, ani z PiS-em. Okazało się, że zrobiła zakręt i weszła na drogę PO.

Dziadek się śmieje, bo sąsiadka jest zła, że w konia ją zrobili. Babcia ją uspokoiła, że zaoszczędzi na benzynie, bo będzie jeździć z Wolsztyna do swojej babci w Powodowie pociągiem. I to jest najfajniejsza wiadomość, że w końcu będzie miała też czwartą drogę, to znaczy drogę szynową.

Nie tylko sąsiadka się cieszy, ale pewnie i uczniowie, co to teraz znów, po latach, jak kiedyś ich rodzice, a pewnie dziadkowie, wsiądą do pociągu i to nie byle jakiego.

Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Choinka przypomina już o świętach

Następny

Zbiórka dla Moniki

Ostatnie z

Bez osłonek

Ze zdumieniem obserwuję poczynania obecnego rządu. Po 1989 roku władzę przejmowali przedstawiciele różnych opcji politycznych, jednakże

Trwa strajk rolników

W całej Polsce trwa strajk generalny rolników. Ten strajk rozpoczął się 9 lutego i ma potrwać