Górnicy w Przedszkolu nr 1 w Wolsztynie

1 minuta czytania

28 listopada 2023 roku do Przedszkola nr 1 „Tęczowa Lokomotywa” w Wolsztynie przyjechali wyjątkowi goście – Górnicy Naftowi z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – Ośrodek Kopalń Grodzisk Wielkopolski. Wizyta odbyła się w ramach akcji „Górnik w Przedszkolu”.

Goście zaprezentowali się w przepięknych, galowych strojach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana czako. Dzieci usłyszały, jakie znaczenie ma kolor pióropusza na czapce oraz od jakiego ptaka pochodzą pióra.

Przedszkolaki zapoznały się z wyjątkową pracą górnika. Usłyszały o różnych rodzajach kopalń i surowcach. Dowiedziały się, gdzie na naszym terenie wydobywa się ropę naftową oraz gaz ziemny.

Goście przedstawili dzieciom historię Świętej Barbary – patronki górników. Wyświetlili też film edukacyjny o Ignacym Łukasiewiczu – prekursorze przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej.

Tradycyjnie nie obeszło się bez liczenia guzików na mundurze i przymierzania czako.

Dzieci na pamiątkę otrzymały papierową wersję górniczej czapki oraz drobne prezenty w nagrodę za uważne słuchanie.

W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę oraz złożyły życzenia z okazji nadchodzącego święta górników – „Barbórki”.

Za organizację wizyty odpowiedzialna była nauczycielka mgr Ewelina Wieczorek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wybory MISS i MISTERA

Następny

Koncert…

Ostatnie z

Bez osłonek

Ze zdumieniem obserwuję poczynania obecnego rządu. Po 1989 roku władzę przejmowali przedstawiciele różnych opcji politycznych, jednakże

Trwa strajk rolników

W całej Polsce trwa strajk generalny rolników. Ten strajk rozpoczął się 9 lutego i ma potrwać