Warto zwiedzać…

/
1 minuta czytania

Ten pałac od kilku lat odnawiany cieszy oko już piękną elewacją. Była mieszkanka Bojadeł (woj. lubuskie), w której się znajduje (oddalony od Wolsztyna 40 km) z dumą przekazała informację, że od kilku lat pałac jest remontowany. W tej chwili do zwiedzania jest już kilka sal, w tym sala kominkowa. W okresie letnim można skorzystać, siedząc na tarasie, z oferty kulinarnej, proponowanej przez pałacową kuchnię. Poza sezonem pałacowa kuchnia poleca usługi w formie cateringu. Piękny park zachęca do spacerów. Pałac w stylu barokowym powstał na przełomie XVII i XVIII wieku. Stanowił część majątku rodziny Kottwitzów. Zespół pałacowy w Bojadłach stanowią : pałac ,park, oficyny. Przed pałacem jest dogodny parking.
Po II wojnie światowej, między innymi były tu „świetlica Bieruta”, biura, porodówka ośrodek kolonijny, konferencyjny, a z kilku sal korzystała też szkoła podstawowa.
Odrestaurowaniem pałacu zajmuje się Fundacja Pałac Bojadła. Do wsi Bojadła można z Wolsztyna dojechać do Konotopu, a stamtąd kierować się w stronę Sulechowa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Zakończyły się turnieje w Kopa Sportowego w Kluczewie

Następny

Zima przypomniała o sobie…

Ostatnie z

Bez osłonek

Ze zdumieniem obserwuję poczynania obecnego rządu. Po 1989 roku władzę przejmowali przedstawiciele różnych opcji politycznych, jednakże

Trwa strajk rolników

W całej Polsce trwa strajk generalny rolników. Ten strajk rozpoczął się 9 lutego i ma potrwać