Wiceminister w Chraplewie i w Wolsztynie

1 minuta czytania

Kształcą w takich zawodach jak krawcowa, kucharz, ogrodnik czy koszykarz-plecionkarz. 8 września poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak odwiedził prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Chraplewie w powiecie nowotomyskim. Podczas wizyty Piechowiak zapoznał się z potrzebami i bazą lokalową ośrodka. Fundamenty zawodowej przyszłości kładzie tam około 1️00 młodych wychowanków.

Tego samego dnia Grzegorz Piechowiak odwiedził powiat wolsztyński. – Bardzo cenię sobie współpracę z samorządem wolsztyńskim, gdzie mogłem obejrzeć inwestycje realizowane dzięki wsparciu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Program ten rozwija nasze miejscowości i tworzy nowe perspektywy. Dlatego tak istotne jest, aby kontynuować tę współpracę z samorządami i dążyć do jeszcze większych inwestycji na rzecz naszych miejscowości – podkreśla poseł.

Grzegorz Piechowiak rozmawiał również o rozwoju i koniecznych inwestycjach w Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie, który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo. Spotkał się tam z siostrą dyrektor Anną Buziak. Z placówki korzysta około 80 seniorów wymagających całodobowej opieki.

Wiceminister Grzegorz Piechowiak, burmistrz Wojciech Lis i wiceburmistrz Tomasz Spiralski
Pan Grzegorz Piechowiak w rozmowie z siostrą dyrektor DPS-u Anną Buziak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Dziękczynienie za plony w kościele Świętego Józefa i dożynki w Obrze

Następny

Na pikniku militarnym

Ostatnie z

Powrócili do gry

Przemęckie Stowarzyszenie Kopa Sportowego „Kontra” w Kluczewie rozpoczęło 10 września rundę jesienną . 92 graczy zasiadło