Piknik na pożegnanie lata i rozmowa z siostrą dyrektor DPS-u w Wolsztynie

/
1 minuta czytania

Muzyka, taniec i rozmowy dominowały na pikniku z okazji pożegnania lata u Sióstr ze Zgromadzenia Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo w Wolsztynie.
Słoneczna pogoda dopisywała, więc wspólnie dobrze się bawili pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie, Wielkiej Wsi (DPS-u prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej), uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie, seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Seniora +, Środowiskowego Domu Samopomocy Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wychowankowie Domu Dziecka ,,Droga”. Wszyscy gorąco oklaskiwali występy przedszkolaków z Akademii Malucha oraz z przedszkola prowadzonego przez Siostry.
Doskonały był DJ pan Jarosław Wróblewski, który zachęcał wszystkich do zabawy. Bardzo smakował drożdżowych placek i kiełbaski z grilla.
Rozmawiałam z siostrą dyrektor Anną Buziak. Dowiedziałam się, że obecnie we wspólnocie jest pięć sióstr, ale tylko dwie pracują w Domu Pomocy Społecznej. 57 osób pracujących tam to osoby świeckie. Siostra dyrektor powiedziała, że jeśli zabraknie sióstr to jest przekonana, że ten dom poprowadzą osoby, które dziś pracują z ogromnym zaangażowaniem w DPS-.ie.

A to fragment rozmowy z siostrą dyrektor Anną Buziak

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

Dziękczynienie za plony w kościele Świętego Józefa i dożynki w Obrze

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych