Z mażoretką nie tylko o maturze

1 minuta czytania

Odetchnęłaś pewnie już po maturze?- pytam Hanię Gaweł.
– Wyniki pisemnej matury będą w lipcu. Z egzaminów ustnych otrzymałam 93% z języka angielskiego, a z języka polskiego – 100%.

Jakie plany na przyszłość?

– Jeszcze nie wiem, ponieważ zależy to od wyników egzaminu dojrzałości. Na ten moment najbardziej chciałabym pójść na Komunikację Wizerunkową do Wrocławia lub do Poznania na Mediaworking.

Mam nadzieję, że równie dobre będą wyniki z egzaminów pisemnych. Występujesz jako mażoretka…

– Od 9 lat. Grupy młodszych dziewczyn prowadzę od 2 lat – obecnie juniorki oraz kadetki starsze, wcześniej również przedszkolaki. 

Niedawno oklaskiwaliśmy mażoretki podczas występu na Rodzinnym Festynie i podczas uroczystości z okazji 3 Maja, a wczoraj wystąpiłyście na Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Występujecie także poza granicami naszego kraju…
-Wraz z orkiestrą miałyśmy okazje zaprezentować się na wielu festiwalach między innymi na Węgrzech, w Czechach oraz w Niemczech.

Czy zawsze towarzyszy wam Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta?
– Nie zawsze. Często występujemy same, do muzyki mechanicznej.

W jakim wieku są mażoretki?
– Najmłodsze dziewczynki mają 4 latka, a najstarsze 19 lat, do których należę.

Wiem ,że odniosłyście sukcesy.
– Po raz pierwszy w roku 2021. Udało nam się wtedy zdobyć pierwsze miejsce w Polsce, w kategorii Mażoretka Klasyczna Scena. W zeszłym roku nasze juniorki, również w tej kategorii, otrzymały tytuł Mistrza Polski, a seniorki Drugiego Wicemistrza Polski, tym razem, w kategorii Mażoretka Klasyczna Defilada. W tym roku w kwietniu – seniorki i juniorki otrzymały pierwsze miejsca na eliminacjach w Polsce Zachodniej, a seniorki ponadto, w kategorii Defilada Klasyczna.
Na zawodach w Górze, po raz pierwszy startowałyśmy w takich kategoriach jak Baton i Pom pom solo oraz trio. Martyna Walotka z grupy kadetek starszych zajęła trzecie miejsce, Liza  Dobrodub i Polina Dobrytsia zaprezentowały się w kategorii solo Pom pom, a trio kadetek młodszych: Helena Kryś, Iga Bieganek i Polina Dobrytsia zajęły trzecie miejsce w kategorii duo/trio Baton kadetki.

Miałyśmy w planach zaprezentować się na Mistrzostwach Polski, które odbyły się od 19 do 22 maja w  Kędzierzynie-Koźlu. Niestety, nie udało nam się pojechać z powodów finansowych, a miałyśmy wysokie szanse na zwycięstwo.

Szkoda, ponieważ promujecie Wolsztyn, a także powiat wolsztyński.
  

Anna Domagalska

Występ mażoretek w Skansenie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Od niedzieli do Poznania lub Wolsztyna z nowego przystanku w Adamowie

Następny

Znawca serca diagnozuje rzeczywistość

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan