Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

2 mins read

Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

Niezwykły dzień aktywności sportowej rozpocznie druga edycja Biegu Liona, czyli biegu przeznaczonego dla najmłodszych amatorów lekkoatletyki. Rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach:

  • dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat na dystansie 100 metrów,
  • dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat na dystansie 200 metrów,
  • dla dzieci w wieku od 7 do 8 lat na dystansie 300 metrów,
  • dla dzieci w wieku od 9 do 10 lat na dystansie 400 metrów.

W Biegu Liona będzie mogło wziąć udział 200 uczestników, a na każdego z nich będą czekać nagrody – specjalny pakiet startowy oraz medal po ukończonym biegu.

Uważamy, że angażowanie dzieci w aktywności sportowe jest szczególnie ważne, ponieważ wpływa pozytywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne, a także odpowiedni rozwój – mówi Blanka Mellova, Kierownik ds. Żywienia, Zdrowia i Wellness, Nestlé Polska. – Uczestnictwo w Biegu Liona i innych atrakcjach, przygotowanych w ramach naszego wydarzenia, dostarczy najmłodszym uczestnikom świetnej zabawy oraz namiastki sportowej rywalizacji. Dorośli również mogą podjąć wyzwanie w wielu sportowych konkurencjach – zapraszamy wszystkich mieszkańców Kargowej i okolic do wzięcia udziału w przygotowanych aktywnościach – dodaje Marta Jurewicz, HR Manager w Nestlé Polska, oddział w Kargowej.

Nie tylko bieganie. Na uczestników czekają także dyscypliny lekkoatletyczne i spotkanie z gwiazdą sportu!

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia będzie Miasteczko Lekkoatletyczne, organizowane w ramach prowadzonego od 8 lat programu Lekkoatletyka dla każdego. Program jest realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Nestlé. Dzieci i dorośli będą mogli sprawdzić się w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych, m.in. w biegu płotkarskim, pchnięciu kulą czy rywalizacji drużynowej w strefie aktywności rodzinnej. Główną atrakcją wydarzenia będzie natomiast spotkanie z gwiazdą sportu – Kornelią Lesiewicz, lekkoatletką, halową wicemistrzynią Polski w biegu na 400 metrów (2021 r.), a także rekordzistką Polski juniorów na tym dystansie – które z pewnością dostarczy wielu emocji i inspiracji zarówno młodszym, jak i dorosłym uczestnikom wydarzenia.

Podczas sportowego wydarzenia w Kargowej odbędą się również turnieje piłkarskie organizowane przez stowarzyszenie MUKS, a na wszystkich odwiedzających czekać będzie szereg dodatkowych atrakcji, jak laserowy paintball czy dmuchane zamki.

Wydarzenie odbędzie się 1 maja 2023 r. w godzinach 11-16 na Stadionie Miejskim przy ul. Sulechowskiej w Kargowej. O godzinie 11 wystartują zawodnicy Biegu Liona. Zapisy na bieg zaczną się dwie godziny wcześniej, o godzinie 9 tego samego dnia. Chętni mogą zarejestrować się na bieg wyłącznie w obecności swoich opiekunów.

Zapraszamy!


Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Propozycje na majówkę …

Następny

Klaksony przypomniały o tych samochodach

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan