Bóg bogaty w Miłosierdzie

/
1 minuta czytania

Bóg bogaty w Miłosierdzie, dziś niedziela Bożego Miłosierdzia ustanowiona przez świętego Jana Pawła II, w dniu kanonizacji św. Faustyny, w 2000 roku. Papież ogłosił drugą Niedzielę Wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła a uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu papież dokonał 17 sierpnia 2002 roku w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Oto fragment z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Łagiewnikach 17 sierpnia 2002 roku
Jezu ufam Tobie.
(…) Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Najmniejszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego: (…) Dla Jego Bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas i świata całego”(Dzienniczek, 4 7 6) dla Nas i świata całego …

Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o Miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski Miłosierdzia, który koi ludzkie umysły serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba Miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy. (…)

Wypowiedzi Świętego Jana Pawła II zamieściliśmy w ,,Głosie Wolsztyńskim”, w numerze 7/313 2005 roku. Dziś o godzinie 15:00 wierni Kościoła Katolickiego gromadzą się w świątyniach. Przez 9 dni odmawiano nowennę, koronkę do Bożego Miłosierdzia. Koronkę tę można codziennie odmawiać dzięki transmisji z Łagiewnik o godzinie 15:00 w TVP 3 i w Radiu Maryja.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Koncert ptaków

Następny

Ukraińcy świętują

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych