Alleluja Chrystus Zmartwychwstał

/
1 minuta czytania

W Wielką Sobotę, w Kościele pw. Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego wierni uczestniczyli w Liturgii Wigilii Paschalnej.
Liturgia ta składa się z czterech części: Liturgii Światła- pobłogosławienie ognia i zapalenie paschału świecy, która symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.

Liturgii Słowa – Czytania od stworzenia świata aż do Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas Liturgii Chrzcielnej kapłan błogosławi wodę, która będzie używana do chrztu świętego.
Liturgia Eucharystyczna uobecnia przejście Chrystusa ze śmierci do życia.
Liturgii przewodniczył ksiądz Mateusz Kaźmierczak w koncelebrze z księdzem proboszczem Piotrem Bartkowiakiem i księdzem Krzysztofem Apiecionkiem. Pod koniec mszy, wierni uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej. Rozległo się głośne Alleluja Chrystus Zmartwychwstał.

Procesja rezurekcyjna


Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ze święconką

Następny

Przy świątecznym stole

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00