Wojewoda podpisał decyzję o budowie obwodnicy Żodynia – gmina Siedlec

/
1 minuta czytania

W poniedziałek, 20 marca wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, podpisał w Siedlcu decyzję o budowie obwodnicy w Żodyniu w ciągu drogi krajowej nr 32. Inwestycja będzie zrealizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, w którym ujętych zostało osiem obwodnic wielkopolskich miast.

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i budowę obwodnicy miejscowości Żodyń w ciągu drogi krajowej nr 32 na odcinku zlokalizowanym w powiecie wolsztyńskim na terenie gmin Siedlec. Projekt obejmuje wykonanie ok. 3,3 km nowego odcinka drogi krajowej nr 32, dwóch skrzyżowań – rondo, dodatkowych jezdni oraz dróg gminnych obsługujących tereny przyległe, zjazdów oraz infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, a także przebudowę kolidującej z inwestycją infrastruktury technicznej – wycinka drzew i krzewów oraz nasadzenia drzew.

To obwodnica bardzo wyczekiwana przez mieszkańców, bo przede wszystkim wyprowadza ruch tranzytowy z Żodynia. Pozwoli to na mniejsze obciążenie dla mieszkańców, zwłaszcza jeśli chodzi o hałas spowodowany przez ten rodzaj transportu – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – Dzięki obwodnicy zwiększy się także bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i samych mieszkańców Żodynia.

W związku z nadaniem decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, wydanie decyzji uprawnia inwestora – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, do rozpoczęcia robót budowlanych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Zaproszenie

Następny

Powitali wiosnę

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00