Niech w tym roku życie na zielono będzie

/
7 mins read

Ludzie, jak ten rok 2022 szybko przeleciał, a teraz już jest po połowie stycznia 2023 roku. Jeszcze wspominamy w domu święta, bo to zaraz u nas będzie kolęda. Muszę powiedzieć, że święta były skromne. Przyrzeczeń w nowy rok myśmy se nie składali, bo już od pandemii my wprowadzili oszczędności w jedzeniu i w zakupach. Więc i byli my przygotowani do tego, że inflacja nas nie zaskoczyła. Mój ślubny kupił sobie jakieś tabletki i mniej pali. Mówi, że jak będzie je dłużej zażywał, to przestanie palić i zaoszczędzi. Babcia mi mówiła, że jej nauczycielka, jak jeszcze w PRL-u podnieśli cenę papierosów, a ona paliła, to położyła paczkę na stół i powiedziała już nie będzie palić i nie paliła. Ale nie każdy umie se tak powiedzieć.

Już my się przyzwyczaili do tego, że stale nas coś zaskakuje. Ostatnio to nas zaskoczył jeden dziennikarz, co to powiedział, że w Warszawie ten, co w ich ratuszu rządzi już w 2016 roku, jak był. Wtedy euro no… europosłem napisał pismo przeciw własnemu krajowi znaczy Polsce i w nas, jak już pisałam, kiedyś, rąbali jak bęben. Tych pism przeciw Polsce było dużo i nie dziw, że my pieniędzy z KPO nie dostajemy z Unii.

Teraz wyszło szydło z worka, bo ta, co jest aresztowana z europarlamentu, to ona przeciwko Polsce najwięcej krzyczała, że u nas nie ma prawo no jak się to gada, praworządności. O pismach przeciwko krajowi naszemu, mówił ten minister, co przed nazwiskiem ma ,,vel”.

Kandydatka na prezydenta w radiu mówiła, że ją śmieszą pytania o program partii, w której jest. A znowu drugi, co był ekspertem tej partii, gadał, że Polacy nie mają pojęcia i dlatego nie chcą euro. On też powiedział, że trzeba wprowadzić euro i obciąć wszystkie dodatki, które ten rząd przyznał ludziom. Nawet nie krył się z tym, że przed wyborami można kłamać, kłamać. Sama na własne uszy to słyszałam.

Ludzie to się w głowie nie mieści, jak wiara bezczelnie kłamie. Dziś w Chorwacji, co to euro przyjęła ludzie narzekają na podwyżki. No i widzicie znów zeszłam na politykę, ale przecież w domu słucha się radia, ogląda się telewizję. Niektórzy to już telewizora w domu nie mają, żeby dzieciaki nie oglądały, ale ja z babcią i z dziadkiem lubimy te politykę i słuchamy, co kto gada i dlatego wiemy na kogo głosować. Ale wiara niezbyt dużo czyta, programów o polityce nie ogląda i dlatego, jak w tych zagranicznych stacjach zobaczy, co źle ten rząd robi, to w to wierzą.

Na targu spotkałam taką jedną, która wie, co ja myślę i na kogo głosuję. Zaczęła gadać i pytać, czemu na tego pana Donalda tak w tej telewizji naskakują. Ja jej zaraz powiedziałam, że pan D. był kiedyś premierem i to, co chciał mówił w rządowej telewizji. Nagrania zostały i teraz mu to przypominają, bo atakuje rząd. A w tych nagraniach są jego przemówienia, w których mówił, że chce dobrze żyć z Rosją, a Lotos chciał sprzedać Rosji, bo uważał, że to taki kraj dobry, jak inny do kupna. A jak Orlen kupił Lotos, to też jest źle. W ogóle im się nie podoba, że nie podnieśli ceny benzyny w nowym roku.

Ludzie to się w głowie nie mieści, jak oni wszystko przekręcają i kota ogonem odwracają.

I jeszcze jedno. Ktoś powiedział, że wprowadzenia euro chcą, ci którzy dużo forsy mają i dobrze zarabiają, a reszta nie chce, bo wie, że będzie tak jak drożyzna.

Ale co ja tam będę pisać o wielkiej polityce. My tu na dole mamy swoją politykę i czekamy aż się odbuduje pałac. Na razie widać, że kawiarnia będzie otwarta, ale czy będą w niej dodatkowo pracować urzędnicy z ratusza tego nie wiem.
W każdym razie bardzo nam się podoba, że w kwiatonach nasadzili w Wolsztynie krzewy małe czy drzewka, aby nam w zimie było zielono. A że kolor zielony to nadzieja, to tej nadziei w tym nowym roku wam życzę.

Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Przedsiębiorco – od stycznia obowiązkowe konto na PUE!

Następny

W świecie bajek

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00