Minister odwiedził gminy powiatu wolsztyńskiego

2 mins read

Minister Technologii Rozwoju Grzegorz Piechowiak uczestniczył w otwarciu drogi Biskupice – Sokołowice, z której będą korzystać mieszkańcy wymienionych miejscowości, a także Popowa Starego i Poświętna. Budowa drogi była możliwa dzięki wsparciu rządowemu.
W Przemęcie minister był na ulicach Kluczewskiej, Topolowej, na których nawierzchnie wybudowano dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
W przeddzień w 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Przemęcie, minister wraz z wójtem Januszem Frąckowiakiem oraz zastępcą wójta Waldemarem Kalitką złożył wiązankę kwiatów, oddając hołd bohaterom tamtych dni.
Pan Grzegorz Piechowiak zwiedził gospodarstwo rolne państwa Anny i Tomasza Szwarc, produkujące 300 ton pieczarek miesięcznie oraz wyroby wędliniarskie. Ta polska firma rodzinna zatrudnia 200 osób.
W rozmowie z włodarzem Przemętu poruszano możliwości pozyskania funduszy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

O sprawach samorządu, zrealizowanych inwestycjach, a także o sytuacji zakładów pracy i programach rządowych minister rozmawiał z wójtem Jackiem Kolesińskim oraz samorządowcami z gminy Siedlec. W Wolsztynie rozmawiał z burmistrzem Wojciechem Lisem. Odwiedził powstały Środowiskowy Dom Samopomocy, sfinansowany z budżetu państwa w kwocie około 4.150 000 zł. Przeznaczony jest on dla 30 osób niepełnosprawnych. Jego otwarcie odbędzie się jeszcze w styczniu, jak zapewniał burmistrz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

6 stycznia Przemęt przyłączył się do Powstania Wielkopolskiego

Następny

Rozmowa z ministrem Grzegorzem Piechowiakiem nie tylko o inwestycjach…

Ostatnie z

Wybory MISS i MISTERA

3 grudnia, w niedzielę o godzinie 12:00 w Klubie Muzycznym B17 na Stadionie Poznań, przy ulicy

Pierniki udały się…

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie razem z wychowankami Domu Dziecka „Droga” upiekły pyszne pierniki.