W intencji mieszkańców

2 mins read

8 grudnia w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej Mszę Święta w intencji mieszkańców i miasta, zamówioną przez burmistrza Wolsztyna odprawił k proboszcz Bazyliki Mniejszej ks. Tomasz Ren.

Przy ołtarzy stanęły poczty sztandarowe Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1.
Przed druga wojną światową przedwojenne władze Wolsztyna uchwaliły, że 8 grudnia, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, Patronki miasta, zamawiana będzie Msza święta w intencji mieszkańców i miasta.

Od tej tradycji odstąpiono w PRL. Przedwojenny radny Roman Olszewski przypomniał o tym po wprowadzeniu samorządu w 1990 roku.
W tym roku 8 grudnia mszę zamówioną przez burmistrza Wojciecha Lisa odprawił i kazanie wygłosił proboszcz Bazyliki w Szamotułach ks. kanonik Tomasz Ren.
W kazaniu stwierdził, między innymi : ,,My jesteśmy na tym świecie po coś. Nie bierzemy się znikąd. Bierzemy się z Bożego serca i idziemy do Bożego serca”. Ksiądz podkreślił, że patrzymy na Maryję jako młoda, piękną kobietę, bo taką była.
„Maryja była pełna Boga”. I zapytał :”Czy my jesteśmy pełni? Co nas napełnia? Czy napełnia Słowo Boże, czy napełnia Pan Bóg, czy świat, niepokój.” Ksiądz kanonik uświadomił, że nasze chrześcijaństwo zaczyna się nie w kościele, ale kiedy z kościoła wychodzimy.
,,Czy robimy wszystko”, by Ewangelia dokonała się w naszym życiu, kiedy są niesprzyjające warunki?
Po Mszy świętej przeszła procesja wokół kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. Ksiądz proboszcz Sławomir Majchrzak podziękował za udział we Mszy świętej, zwracając uwagę, że wcześniejsze msze wpłynęły na liczbę jej uczestników.

A.D.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Policjanci z okolic Wolsztyna (Ostaszków/Twer/Miednoje 1940) – uzupełniona historia

Następny

179. Rocznica Urodzin Roberta Kocha

Ostatnie z

Powrócili do gry

Przemęckie Stowarzyszenie Kopa Sportowego „Kontra” w Kluczewie rozpoczęło 10 września rundę jesienną . 92 graczy zasiadło