W muzeum zadzwonił telefon

/
2 mins read

To nietypowa wystawa muzealna, podkreślił jej kurator Jarosław Rostkowski, ale na pewno ciekawa. Osoby starsze, które odwiedzą Muzeum Marcina Rożka w Wolsztynie, przypomną sobie dawne modele telefonów, a pewnie i to, że telefon nie był dostępny powszechnie dla mieszkańców. Czekano nieraz kilka lat, aby otrzymać przyznany numer telefoniczny, a potem zakupić telefon. Na wystawie można obejrzeć modele telefonów z lat 1920 – 1939 oraz od 1945 do2001 roku.

Historię powstawania telefonów przybliżył twórca kolekcji pan Michał Grzesik, który współtworzy ją obecnie z bratankiem Mateuszem Grzesikiem – czytelnicy ,,Głosu Wolsztyńskiego” mieli okazję poznać jego zbiory. Pan Michał wspomniał o swoich latach licealnych, o pani Annie Lis, która uczyła go historii. Powiedział, że ,,historia zatoczyła koło” i wręczył róże burmistrzowi Wojciechowi Lisowi, aby przekazał je mamie.

Pan Mateusz Grzesik powiedział, że kocha Wolsztyn, jest jego ,,pasją” i zachęcał, aby każdy miał jakąś pasję. Zachęcał dzieci do kręcenia korbą przy telefonach.

Wszyscy obecni z zainteresowaniem przyglądali się telefonom, wskazując na te, z których kiedyś korzystali. Najmłodsi mogli ,,dotknąć” aparatu.

A. D.

fot. Bartosz Sadowski-Brychcy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo oklaskiwano we Włoszech

Następny

7 września 1939 roku Niemcy wkroczyli do Wolsztyna

Ostatnie z

Wybory MISS i MISTERA

3 grudnia, w niedzielę o godzinie 12:00 w Klubie Muzycznym B17 na Stadionie Poznań, przy ulicy

Pierniki udały się…

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie razem z wychowankami Domu Dziecka „Droga” upiekły pyszne pierniki.