Nie możemy dać się zastraszyć

/
4 mins read

W ostatnim czasie otrzymuje coraz więcej pogróżek na temat moich działań wspierających obywateli Ukrainy, którzy ze względu na wojnę znaleźli się na terytorium naszego kraju. Nie jestem w tym odosobniona, gdyż wielu polityków , którzy pomagają Ukraińcom dostaje brutalne i wstrętne wiadomości e-mail o bardzo wulgarnej treści.

Nie boję się, bo wiem, że stoję po słusznej stronie i walczę o dobro i sprawiedliwość. Ukraina nadal potrzebuje naszego wsparcia i solidarności. W niemal każdej miejscowości dalej robione są zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców. W mediach społecznościowych funkcjonują różnego rodzaju grupy wsparcia dla obywateli Ukrainy związane ze znalezieniem pracy czy mieszkania. Ogrom ludzi nadal pomaga i pomagać będzie. Dlatego chciałam podzielić się z Państwem z czym muszą się zmagać osoby, które okazały serce drugiemu człowiekowi w obliczu tak wielkiej masakry jaka ma miejsce w Ukrainie.

Oto wiadomości, które mają na celu zastraszenie mnie i odwrócenie się od osób, które niewątpliwie pomocy potrzebują:

„Zaje**e cię ku**o. Jeb**a zdradziecka ku**o anty-polska lepiej zakończ swoją działalność w

trybie natychmiastowym. Pomagasz UPA, za to ku**a zginiesz. Zamorduje cię i zatłucze, tak by nikt cię nie poznał. Nagram jak będę torturował i gwałcił wszystkie dzieciaczki w twojej rodzinie, później wrzucę nagranie na pedofilskie portale KIDFLIX i RINDEXX działające w sieci TOR. Lepiej chwytaj za sznur, zanim po ciebie przyjadę, rozumiemy się ku**a? Jak cie

dopadnę czekają cie godziny męk piekielnych zanim zdechniesz więc kopnij krzesło i zawiśnij. POLACY są traktowani jak gnój, Ukraińskie(tfu!) AZOV trzyma nas na smyczy, banderowskie rodziny mają pierwszeństwo we wszystkim mają lepiej od polaków, od patryiotów katolickich. Jeśli chcesz, żebym oszczędził twoją rodzinę masz usunąć wszystkie konta w serwisach społecznościowych, oraz publicznie przeprosić za zdradziectwo,

szpiegostwo. Masz również zrezygnować ze stanowiska polityka, oczywiście ci w tym pomogę jak po ciebie przyjdę. Masz 72 godziny. Albo zrobie w swoim redakcyinym studio transmisyje na żywo jak morduye i gwałce twoją rodzine, film wrzuce na z3s. CZAS MIJA! 72 GODZINY! ZEGAR TYKA…WYROK WYDANY PRZEZ PRO-POLSKĄ BOJÓWKE „LOLIFOX CC”

„Dostaniesz kulke w łeb. Jesteś zdrajcą narodu. Moi dziadkowie walczyli z nazistami z Wermahtu podczas 2 wojny światowej a ty wspierasz ich. Wspierasz nazistów, lecz nie pod flagą swastyki a pod flagą żółto-niebieską. Pomagasz dla banderowców zginiesz ku**o za to. Wezme karabin, który po dziadku mi pozostał i cie nim po prostu zastrzele. Strzele ci w tył głowy, późniei cie nożem bojovym oskalpuje a zwłoki będe rąbać siekierą. Twoja rodzina też zostanie ukarana, przekaż tvoim dzieciakom drastyczne zdjęcia twoich zwłok, następnie się dobiore do nich. Zrelacojunje jak bede sie nad nimi znęcał fizycznie i seksualnie. Film wrzuce na Kidflix i Rindexx – pedofilskie strony działające w sieci TOR. Gdy dzieciaki będą spać obleje je benzyną i podpale. Możesz już żegnać się z rodziną, nie będzie dla ciebie litości. Dla tych co faszystom pomagają miłosierdzia nie ma. Jade po ciebie.Wyrok wydany przez anty-faszystowskie ugrupowanie Lolifox Poland”

„Wkrótce wylecisz w powietrze. W budynku, gdzie znajduje się twoje biuro poselskie znajduje się ładunek wybuchowy o bardzo dużej mocy. To jest zemsta za twoją zdradziecką pomoc UPA-inie! Nie żartuje ku**o. Miesięcami się do tego przygotowywałem. Jestem bliskim przyjacielem Jacka Jaworka, więc wiem jak mordować ludzi, a zwłaszcza PODLUDZI TAKICH JAK TY. Bombe skonstruowałem z saletry amonovej i pastucha elektrycznego jako zapalnika. Detonacja dzisiaj. Wasze zwęglone ścierwa będą rozsiane po całej Polsce.”

Jak widać treść tych wszystkich wiadomości jest poniżej wszelkiej krytyki. Ja rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać i można mieć odmienne zdanie w różnych kwestiach. Jednak wyrażanie tego w takiej formie jest obrzydliwe. Nie boję się i całym sercem będę wspierać Ukrainę! Nie odwrócę się od ludzi, którzy uciekli przed wojną, bombardowaniem osiedli mieszkalnych i bestialskimi działaniami rosyjskich żołnierzy. Gdybym to uczyniła, nie mogłabym spojrzeć w lustro.

W mojej pracy poselskiej staram się pomagać wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Nie dzielę ludzi pod kontem narodowości. Moje biuro poselskie otwarte jest dla każdego. Jestem wielkopolskim Posłem na Sejm RP i po pomoc do mnie może zwrócić się każdy mieszkaniec mojego regionu.

Żadne groźby nie spowodują, że zaprzestanę pomagać ludziom. Nadal będę wspierać różnego rodzaju punkty zbiórki żywności, które są wysyłane na Ukrainę lub dysponowane wśród uchodźców przebywających w Polsce. . W moim biurze poselskim również funkcjonuje taki punkt zbiórki. Zebrane rzeczy przekazuje do różnych zorganizowanych grup jak np. Razem dla Ukrainy – Krzyż Wielkopolski. Niejednokrotnie jestem wzruszona, widząc nieustające zaangażowanie mieszkańców miast i wsi w bezinteresowną pomoc Ukraińcom.

Włączyłam się też w akcję #StopRussiaNOW, gdyż nie możemy dopuścić do tego, aby rzeź cywili na Ukrainie stała się powszechniejącą codziennością. Tam codziennie mordowana jest ludność cywilna, bombardowane są budynki mieszkalne, przedszkola, szkoły i szpitale. Ukraińskie kobiety przebywające w Polsce drżą o swoich mężów, ojców czy braci, którzy dzielnie walczą rosyjskim oprawcą. Martwią się również o swoich bliskich, którym nie udało się opuścić kraju. Opłakują śmierć tych, których bestialsko zamordowano.

Ponadto odbywam liczne spotkania w temacie pomocy uchodźcom. Razem z włodarzami gmin czy powiatów szukamy różnych możliwości wsparcia. Spotykam się również z wolontariuszami różnych zbiórek na rzecz Ukrainy. Podziwiam ich zapał, ogromna empatię i zrozumienie. Za każdym razem składam im ogromne podziękowanie za bezinteresowną pracę, która niesie tyle dobrego.

Niewątpliwie Ukraina potrzebuje teraz naszego wsparcia, więc nie możemy zawalić egzaminu z człowieczeństwa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Dzień Rodziny w skansenie

Następny

Klasztor w Obrze też pomaga Ukraińcom

Ostatnie z