Regaty na Jeziorze Berzyńskim

/
1 minuta czytania

XXI Regaty Windsurfingowe, przeszły do historii. Udział wzięło 14 zawodników i 2 zawodniczki. W sobotę odbyło się pięć biegów slalomowych, trzy biegi nowejszybko rozwijającej się oraz bardzo widowiskowej dyscypliny foil, a także biegi raceboard. W niedzielę ,,rozegrano” ,,Open” / long distance (wyścig między deskami raceboard i foil ) dookoła jeziora i dodatkowe cztery biegi raceboards.

Tradycyjnie, już od lat patronat nad regatami objęli starostowie z trzech powiatów. Mariusz Zgaiński z powiatu grodziskiego, Andrzej Wilkoński z nowotomyskiego i Jacek Skrobisz z wolsztyńskiego. Starostowie ufundowali wspaniałe nagrody. Od samego początku zmagania windsurferów wspiera nagrodami Hydrosfera, która na stałe już wpisuje się w te regaty. Wspiera

nas również WKŻ Wolsztyn oraz X3M- team. Bardzo ważne wsparcie udzielił Miejsko Powiatowy oddział WOPR z Wolsztyna, współpracujący z Wolsztyńskim Klubem Żeglarskim.

Przy tej okazji, rozegrano również pierwszą w tym roku edycję Amatorskiego Pucharu Polski (A.P.P.). Żeglarze deskowi na zawody przyjechali z tak odległych miejsc, jak Warszawa, Będzin, Dolsk, Gdańsk, Gdynia ,Łódź, Szczecin, Inowrocław. Otwarcia regat w imieniu trzech starostów dokonał wicestarosta powiatu grodziskiego Sławomir Górny. Był on również głównym sędzią zawodów, z racji swojego wieloletniego instruktorsko-żeglarskiego doświadczenia, oraz jako Starszy Ratownik WOPR.

Henryk Obiegała

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ogłoszenie

Następny

Do 16 sierpnia można skorzystać ze świadczenie postojowego

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu