Propozycje na weekend

/
1 minuta czytania

Dni Wolsztyna, tak popularnie nazywane, a obchodzone w pierwsze dni majowe przeniesione są na lipiec. Połączone będą ze Świętem Jezior – powiedział dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury p. Jarosław Świrszcz. Pogoda od kilku lat nie sprzyjała imprezom majowym, ponadto ten obecny czas nie jest sprzyjających z powodu ograniczonych środków finansowych.

Choć w tym roku nie będzie Parady Parowozów, ponieważ trwa remont linii kolejowej Wolsztyn Drzymałowo, dyrektor WDK zapewnia, że Parowozownię będzie można zwiedzać. W parku miejskim prezentować się będą lokalne zespoły. Wystąpią uczniowie PSM I stopnia, Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo.

30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca, więc będzie można oklaskiwać grupy taneczne: mażoretki, występy uczniów Szkoły Tańca Latina, Zumba oraz pań z Ukrainy. Jak zaznaczył dyrektor Świrszcz, przedstawiane będą tańce od ludowego, klasycznego po współczesny.

Tak więc, od godziny 15- tej, w sobotę 30 kwietnia Park Miejski zdominuje taniec. Na zakończenie przeglądów tanecznych odbędzie się dyskoteka.
W tym też dniu o godz. 15.00 w parku dla dzieci przygotowano spektakl.

W niedzielę 1 maja w Parku Miejskim odbędą się koncerty zespołów. Wystąpi Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta, a także zespół z parafii Świętego Józefa ,,Dilerzy Miłości,,. Na zakończenie tego majowego dnia odbędzie się koncert pani Haliny Benedyk i Marco Antonelli.

Nie lada atrakcją może być rejs po Jeziorze Wolsztyńskim.

Od 30 kwietnia do 3 maja, co pół godziny od 14.00 do 19.00 sprzed przystani przy Fala Park.

W spływie kajakowym Dojcą weźmie udział 76 osób.

W kinie „Za Rogiem” będzie można obejrzeć filmy przedstawiające historię parowozów. A potem warto wsiąść do pociągu, nie byle jakiego, a zabytkowego i pojechać nim do Stefanowa.

Muzea też otwarte, skansen czeka na zwiedzających.

Święto 3 maja to dzień szczególny 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Tydzień Miłosierdzia

Następny

Zrealizowany projekt

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych