Pracowity weekend wolsztyńskich strażaków

1 minuta czytania

W ostatnich dniach strażacy w całej Polsce mieli nawał pracy. Silne i gwałtowne porywy wiatru oraz ostrzeżenia meteorologiczne najwyższego stopnia sprawiły, że w dniach od 17 do 20 lutego na terenie powiatu wolsztyńskiego doszło do 139 zdarzeń.


Znaczna większość z nich, bo aż 129 dotyczyła miejscowych zagrożeń, których główną przyczyną (128) były skutki silnych wiatrów. Odnotowano również dwa pożary, a także osiem alarmów fałszywych. Najwięcej zdarzeń, bo aż 51 odnotowano na terenie gminy Wolsztyn. W gminie Siedlec oraz gminie Przemęt strażacy interweniowali po 44 razy. W minionych dniach skutki zdarzeń usuwało blisko 860 strażaków – zarówno państwowej, jak i ochotniczych straży pożarnych. Na szczęście, w tych zdarzeniach nikt nie został ranny. Straty oszacowano na 484 tysiące złotych, w tym 249 tysięcy to straty w budynkach. Wicher uszkodził jeden z marketów w Wolsztynie i halę magazynową w Starej Tuchorzy. Strażacy zabezpieczali miejsca zdarzenia, wycinali oraz usuwali drzewa, które groziły zawaleniem, a także uczestniczyli w pracach rozbiórkowych konstrukcji budowlanych.


Informacji udzielił st. asp. Waldemar WielgoszZdjęcia ze strony internetowej: FB/OSP Świętno, OSP Kaszczor

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Rozstrzygnięcie naboru wniosków na 2022 rok w ramach w Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Następny

Chcą wziąć udział w międzynarodowych zawodach,
ale na wyjazd do USA potrzebują pieniędzy.

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych