Mandaty za przekraczanie dozwolonej prędkości

/
1 minuta czytania

Od pierwszego stycznia tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Policjanci odnotowują jednak sytuacje, w których dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Na przestrzeni ostatnich kilku dni dwóch kierowców ukaranych zostało wysokimi mandatami za jazdę z nadmierną prędkością.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w trakcie codziennych służb, podejmują działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom uczestnikom ruchu drogowego. Wśród tych działań prowadzone są kontrole prędkości, z jaką poruszają się kierowcy. Szybka jazda zwiększa ryzyko spowodowania kolizji lub wypadku, a w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia decyduje m. in. o rozmiarach obrażeń ciała jego uczestników.  

W ostatnim czasie policjanci odnotowali dwie sytuacje, w których kontrola zakończyła się wysokim mandatem.

Do pierwszej z nich doszło kilka dni temu w Chobienicach. Kierujący Audi 26-letni mężczyzna poruszał się w terenie zabudowanym z dozwoloną prędkością do momentu … minięcia oznakowanego radiowozu, przy którym policjanci mierzyli prędkość wjeżdżających do miejscowości kierowców. Bezpośrednio po tym gwałtownie przyspieszył, sądząc najprawdopodobniej, że policjanci skupieni na innych kierowcach nie skontrolują jego prędkości. Stało się inaczej. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się pojazdu, a miernik wskazał 86 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli, której efektem był mandat w 800 złotych i 6 punktów karnych.

Jeszcze większą nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący Mercedesem 51-letni mieszkaniec Suchego Lasu zatrzymany do kontroli w Barłożni. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h. W tym przypadku grzywna wyniosła 1500 złotych. Dodatkowo kierowca na 3 miesiące utracił prawo jazdy.

Policjanci apelują do kierujących o to, by zawsze dostosowywali prędkość do wskazań wynikających ze znaków drogowych.  Istotne są również warunki drogowe oraz utrudnienia wynikające z zimowej aury. Pozwoli to nie tylko na bezpieczniejszą jazdę, ale również na ustrzeżenie się od wysokich grzywien.

Informacji udzielił

asp. sztab.Wojciech Adamczyk

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

24 stycznia na kwarantannie w powiecie wolsztyńskim przebywało – 436 osób, a w izolacji 201.

Następny

Pomoc dla Mai

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych