Robotyka dla juniorów

1 minuta czytania

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn – w filii w Obrze, odbywają się regularnie, w środy i czwartki, zajęcia z „Robotyki Dla Juniora LEGO”. Są to zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci z klas 0-3 budują modele z klocków LEGO, które następnie samodzielnie wprawiają w ruch. Budując modele dzieci wykorzystują autorskie instrukcje oraz zestawy klocków oparte o LEGO Technics, zdobywając praktyczna wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria, mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczających ich świecie.

Co tydzień budowany jest inny ruchomy model z bazy ponad 600 instrukcji z uwzględnieniem poziomu zaawansowania danego dziecka. Następnie dzieci mają czas na przebudowę swojego dzieła oraz zabawę. Praca odbywa się w parach przez co dzieci uczą się współpracy, a końcowym elementem zajęć jest rozłożenie zbudowanego wcześniej modelu oraz posegregowanie poszczególnych elementów w odpowiednie miejsca pudełka – nauka sprzątania po sobie. Czas trwania zajęć to 60 minut. Warsztaty prowadzone są przez Bricks 4 Kidz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Samochody dla strażaków

Następny

Gminny żłobek „Tęczowa Kraina”

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00