Oddział covidowy w wolsztyńskim szpitalu zapełniony

/
1 minuta czytania

Panie dyrektorze – zwracam się do pana Karola Mońko – 25 listopada na kwarantannie przebywało 1000 osób, w tym w izolacji 320. Czy w wolsztyńskim szpitalu tworzy się oddział covidowy?

– W SPZOZ w Wolsztynie został utworzony i funkcjonuje od 23 listopada 25- łóżkowy oddział leczący chorych, których główną przyczyną hospitalizacji jest zakażenie wirusem Sars-Cov-2. Obecnie oddział jest w 100% zapełniony chorymi.

Czy chorzy nie tylko na Covid-19 mogą liczyć na szpitalną opiekę? Pytam o to, ponieważ w Polsce nie od dziś brakuje lekarzy i pielęgniarek. Jak przedstawia się sytuacja w naszej lecznicy? – Żaden z zakresów oddziałów leczenia szpitalnego, w związku z funkcjonowaniem oddziału covidowego, nie został wyłączony, normalnie przyjmuje i leczy pacjentów.

Czy ma pan dane dotyczące liczby osób zaszczepionych, w naszym powiecie. – Danymi, o które Pani pyta, dysponuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. SPZOZ od 30 grudnia 2020 roku podał 38 456 dawek szczepionek przeciw COVID-19.

Parę dni temu (sądzę, że to hejt) usłyszałam, że do osoby w sąsiednim powiecie nie przyjechało pogotowie, ponieważ nie była zaszczepiona. Czy rzeczywiście taki przypadek może się zdarzyć? – Nie powinien się zdarzyć, gdyż byłaby to niedopuszczalna segregacja sanitarna obywatela, ale wykluczyć nie mogę, bo za tym może stać człowiek.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin

Następny

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych