Rentgen cyfrowy w szpitalu

1 minuta czytania

27 maja jest Dniem Diagnosty Laboratoryjnego. Z tej okazji dyrektor SPZOZ w Wolsztynie Karol Mońko podziękował pracownikom laboratorium i pracowni rentgenowskiej.

Była też okazja, aby zaprezentować nowoczesny aparat rentgenowski, który jak powiedziała pani Agnieszka Dura, kierownik pracowni rentgenowskiej przekazuje diagnozę obrazową w pełnym zakresie w postaci cyfrowej. ,,Ruchomy aparat pozwala dostosować go do potrzeb pacjenta. Dzięki technice cyfrowej obraz jest natychmiast widoczny na ekranie monitora i po krótkiej obróbce trafia do lekarza”. Tomograf wymieniono na 64 rzędowy, jest szybszy i krócej trwa badanie. Szczególnie jest to ważne przy badaniu z kontrastem.

Pani Sylwia Ceglarek, zastępca kierownika laboratorium, poinformowała o licznie wykonywanych badaniach oraz współpracy z Diagnostyką Laboratoryjną w Poznaniu.

Dyrektor Mońko powiedział, że pieniądze na rentgen – 945.598,17 zł przekazało Starostwo Powiatowe, a także dodało 200 tys. na modernizację pomieszczeń, które mieliśmy okazję obejrzeć.

Starosta Jacek Skrobisz podkreślił, że dokonaliśmy skoku epokowego, przechodzą z rentgena analogowego na cyfrowy. Życzył wszystkim pracownikom zdrowia i pomyślności. Burmistrz  Wojciech Lis i wójt gminy Siedlec Jacek Kolesiński złożyli także życzenia z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie Piotr Zielonka.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wiersz na Dzień Matki

Następny

Wasza Klekociara

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00