W wolsztyńskim liceum rozdano świadectwa ukończenia szkoły

1 minuta czytania

W czwartek, 20 maja w wolsztyńskim Liceum Ogólnokształcącym rozdano świadectwa ukończenia szkoły. Odebrało je 222 absolwentów.  66 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Z najwyższą średnią liceum ukończyły: Amelia Draga, Marcelina Liczner i Aleksandra Wojtkowiak.

Dyrektor liceum pani Katarzyna Lulkiewicz na pytanie o stopień trudności egzaminów dojrzałości odpowiedziała: ,,W moim odczuciu matura podstawowa z języka polskiego, a także z pozostałych przedmiotów  była przyjemna dla uczniów.  Natomiast matura rozszerzona zależała od wkładu pracy zdającego i jego zdolności”.

Tegoroczni maturzyści zdawali również egzamin z wybranego przedmiotu. Jedna osoba wybrała historię sztuki i jedna z język hiszpański.

Pani dyrektor  jest zadowolona ze sprawnie przeprowadzonych egzaminów.  Co prawda, 6 maja był sygnał, że bombę podłożono w szkole, ale ,,podeszliśmy do tego spokojnie, ponieważ sale były zaplombowane”.

5 lipca będą ogłoszone wyniki egzaminów maturalnych.   

fot. FB/liceumwolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line

Następny

Dąb Jan w Podborowie koło Kopanicy jest pomnikiem przyrody

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00