Zapraszamy do muzeów

3 mins read

Muzeum Dr. Roberta Kocha (wybitnego naukowca i noblisty) prezentuje ekspozycję dotyczą okresu pobytu Roberta Kocha w Wolsztynie, jak i z innych miejsc Europy i Świata, w których prowadził on swoje badania. Stylowe meble, sprzęt laboratoryjny i medyczny oraz inne pamiątki, oddają klimat przełomu XIX i XX wieku, czasów w jakich żył i pracował naukowiec.

Muzeum dr. Roberta Kocha w Wolsztynie
Godziny otwarcia:
wtorek – sobota: 9.00 – 16.00
I i III niedziela miesiąca: 10.00 – 15.00


Od dnia 10 maja 2021 roku wszystkie oddziały Muzeum Regionalnego są czynne dla zwiedzających. Zwiedzanie wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Wszędzie należy stosować się do reżimu sanitarnego. Wiąże się to m.in. z zasłanianiem ust i nosa, dezynfekcją dłoni czy też zachowaniem dystansu społecznego. Zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w salach muzealnych może przebywać 1 osoba / 15 m2. Co za tym idzie Muzeum Marcina Rożka może zwiedzać jednocześnie 8 osób, a Muzeum dr. Roberta Kocha 3 osoby. Wszystkie oddziały do odwołania nie przyjmują grup zorganizowanych oraz nie prowadzą lekcji muzealnych oraz warsztatów.

Powróciliśmy do naszych stałych godzin otwarcia.
Muzeum Marcina Rożka:
wtorek – sobota: 9.00-16.00
niedziela: 10.00 – 15.00

Muzeum dr. Roberta Kocha:
wtorek – sobota: 9.00 – 16.00
I i III niedziela miesiąca: 10.00 – 15.00

Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski:
wtorek – sobota: 9.00-17.00
niedziela: 12.00 – 17.00


Sytuacja jest w chwili obecnej dość dynamiczna dlatego polecamy zaglądać na naszą stronę (www.muzea-wolsztyn.com.pl) lub profil na Facebooku (https://www.facebook.com/MuzeumRegionalneWolsztyn) gdzie na bieżąco informujemy o wszystkich zmianach dotyczących funkcjonowania naszych oddziałów.

W bieżącym roku inwentarz Muzeum Regionalnego w Wolsztynie wzbogacił się o 16 muzealiów. Przybyło nam głównie pocztówek Wolsztyna oraz okolicznych miejscowości. Tym samym muzealny zbiór kartek pocztowych liczy już 482 przedmiotów tego typu. Na swoje opracowanie i skatalogowanie czekają kolejne pamiątki świadczące o historii dawnego Wolsztyna i jego okolic.

Dostępna w sprzedaży jest jeszcze książka Marcina Adamczaka „Wolsztyn w latach 1919-1939. Społeczeństwo-władza-gospodarka.”. Można ją nabyć w Muzeum Marcina Rożka oraz w Muzeum dr. Roberta Kocha w cenie 60 zł. Istnieje możliwość wysłania książki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Stwórz swoją stronę internetową z Presstu.pl

Następny

Muzeum pozyskało pocztówki sprzed ponad stu lat

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00