400 tysięcy zł dla Szpitala Powiatowego w Wolsztynie

2 mins read

Znamy już wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do podziału było 1,65 mld zł. Wcześniej w ramach naboru rozdzielono już 4,35 mld zł. Nabór wniosków trwał od 10 do 28 grudnia 2020 roku.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) jest to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje. Wsparcie to jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Z programu tego skorzysta właśnie Szpital Powiatowy w Wolsztynie, który otrzyma 400 tys. zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę i przebudowę szpitala w celu dostosowania obiektu do obowiązujących warunków wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia i warunków przeciw pożarowych, na utworzenie SOR, sterylizatornii, pracowni fizjoterapii, oddziału opieki paliatywnej. Inwestycja obejmuje również, zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia medycznego na potrzeby oddziałów: Chirurgicznego, Dziecięcego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Bloku operacyjnego, Sterylizatornii, SOR, Pracowni fizjoterapii i innych. Zakupione zostaną również karetki i cyfrowy aparat RTG.

W prawdzie całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 41 424 289 zł, zatem otrzymane 400 tyś zł pozwoli zaspokoić jedynie najpilniejsze potrzeby.

W związku z tym, pani Marta Kubiak Poseł na Sejm RP w dniu 6 maja 2021 roku odwiedziła Szpital Powiatowy w Wolsztynie, aby osobiście pogratulować pozyskanych środków.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Pożar w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej na Białorusi

Następny

Regionalne Warsztaty Saksofonowe

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00