„Absolwenci z przyszłością” w Przemęcie

2 mins read

22 kwietnia w Szkole Ponadpodstawowej w Przemęcie odbyło się otwarcie dwóch nowych pracowni przeznaczonych do nauki przedmiotów zawodowych. Od 2020 r. realizowany jest projekt „Absolwenci z przyszłością” – podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Przemęcie”, który jest współfinansowany z Europejskiego Fundusz Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to kwota 582 980,75 zł.
W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, zastępca wójta Waldemar Kalitka, kierownik wydziału oświaty, promocji, turystyki i sportu UG w Przemęcie Marta Sobierajska, Patrycja Pabich, dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie Halina Pohl, wicedyrektor ds. szkół ponadpodstawowych Katarzyna Dłużak-Plenzler, kierownik praktycznej nauki zawodu Joanna Kalitka oraz nauczyciele: Iwona Prais i Janusz Fechner.
Na spotkaniu zaprezentowane zostały nowe pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, w tym pracownia ekonomiczna odzwierciedlająca rzeczywiste warunki pracy oraz pracownia prac biurowych. W wyposażeniu sal znalazły się nowe meble, komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem, tablice interaktywne, drukarki, kasy fiskalne, bindownice i wiele innych urządzeń.
W ramach tego projektu uczniowie będą mogli brać udział w bezpłatnych kursach
i warsztatach:
– obsługa programów małych i średnich firm,
– szkolenie dotyczące profesjonalnej obsługi biura,
– kurs prowadzenia działalności gospodarczej,
– płatne staże w zakładach pracy,
– zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki,
– kurs spawalniczy,
– kurs obsługi wózków podnośnikowych,
– kurs wizażu i stylizacji,
– kurs dekorowania wyrobów cukierniczych,
– kurs obsługi programów dot. tworzenia dokumentacji ubezpieczeniowej.

przemet.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

9 milionów dla szkół zawodowych

Następny

Wyróżniono szkołę w Kopanicy

Ostatnie z

0 0.00