Interwencja na Jeziorze Górskim

2 mins read

20 kwietnia o godzinie 19.32 Państwowa Straż Pożarna w Wolsztynie otrzymała zgłoszenie o dryfującej pustej łodzi po Jeziorze Górskim koło Olejnicy (gmina Przemęt) w odległości około 30 metrów od brzegu.
Dyżurny wysłał na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna wraz z jednostką pływającą, a także po jednym zastępie z OSP Przemęt oraz OSP Kaszczor również z jednostką pływającą. W związku ze zdarzeniem związanym z ratownictwem wodnym zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Kościana.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano łódź przycumowaną do brzegu. Jednostka pływająca została odholowana przez wędkarza, który w niedalekiej odległości łowił ryby. W wyniku rozpoznania przeprowadzonego przez dowódcę oraz funkcjonariuszy policji ustalono, że doszło do celowego przecięcia linki stalowej zabezpieczającej łódź w wyniku czego odpłynęła ona od brzegu i dryfowała po jeziorze. Na miejsce zdarzenia przybył współwłaściciel łodzi. W dalszej części rozpoznania ustalono, że podczas tego zdarzenia nikt nie przebywał na łódce oraz nie wpadł do wody. Po uzyskaniu tych informacji zawrócono do jednostki kościańskich stażaków a następnie zakończono działania.

asp. sztab. Witold Maciejewski
Zdjęcia: archiwum PSP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Pościg za piratem drogowym

Następny

Rodziny potrzebują dobrego klimatu, nie tylko społecznego

Ostatnie z

Zawody latawcowe

Dziś, w niedzielę, na lądowisku w Powodowie odbyły się zawody latawcowe.

Piękna jest Polska

O tym, że Polska jest piękna nie trzeba przekonywać. Skończyło się lato, zostały wspomnienia z krajowych

0 0.00