O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych

2 mins read

19 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki policji przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa kierujących pojazdami w rejonach przejazdów kolejowo-drogowych. Do najczęstszych negatywnych zachowań kierowców należy wjazd pojazdu na przejazd kolejowy bez upewnienia się czy nie zbliża się pociąg oraz wjazd na przejazd w czasie opuszczania rogatek. W konsekwencji dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Zachowanie kierujących wynika z braku uwagi, pośpiechu, a nierzadko z celowego, a równocześnie nieodpowiedzialnego nierespektowania przepisów drogowych.

Wolsztyńscy policjanci podczas wczorajszych działań przypominali kierującym o bezwzględnej konieczności stosowania się do dyspozycji znaku STOP oraz zachowania szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez każdy przejazd kolejowy.

Policyjne apele są niezwykle potrzebnie, o czym świadczyć może choćby ostatnie zdarzenie, do którego doszło 5 kwietnia na przejeździe kolejowym w Tłokach. W tej sytuacji kierujący BMW 20-letni mężczyzna podjechał zbyt blisko torów, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z szynobusem. Kierujący, podobnie jak obsada i pasażerowie pociągu nie odniósł żadnych obrażeń. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali 500-złotowym mandatem.

Mandatów nie ustrzegło się również czworo kierujących, którzy wczoraj w rejonach kilku przejazdów kolejowych na terenie powiatu wolsztyńskiego nie zastosowali się do znaku STOP. Nadzieją napawa jednak to, że podczas policyjnych działań większość kierujących zachowywała się adekwatnie do sytuacji, respektując przepisy drogowe.

Policyjne działania mają charakter cykliczny. Realizowane są od lat w oparciu o własne siły i środki, jak również we współpracy z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei. Akcja będzie kontynuowana również w następnych miesiącach.

KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Teraz status zwrotu swojego podatku sprawdzisz sam

Następny

Nabór do Szkoły Muzycznej

Ostatnie z

Nie klikać na podejrzane linki

Wolsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali w ostatnim czasie od mieszkańców powiatu kilka sygnałów

Pytania do dyrektora szpitala

Panie Dyrektorze – zwracam się do dyrektora Karola Mońko -  w ostatnich dniach jesteśmy świadkami protestów pracowników

0 0.00