Blisko 385 milionów złotych wpłynęło na konta rodzin w powiecie wolsztyńskim

1 minuta czytania

Na drogach Wielkopolski można zobaczyć Bus Rodzina 800+. W tym tygodniu pojawił się także w Wolsztynie, gdzie przed żłobkiem odbył się briefing prasowy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Towarzyszył mu poseł Marcin Porzucek.
Tematem był sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości 500 +, który od 1 stycznia będzie wynosił 800+. Waloryzacja tego świadczenia jest odpowiedzią rządu na obecne potrzeby rodzin. Wspieranie ich według wojewody, to przede wszystkim inwestycja w przyszłość Polski.
Rodziny w powiecie wolsztyńskim otrzymały dzięki temu programowi na dzieci blisko 385 milionów zł., a w gminie Wolsztyn 195 milionów zł. Wojewoda podkreślił, że od 2016 roku do końca 2022 roku do Wielkopolskich rodzin, dzięki świadczeniu Rodzina 500+ trafiło ponad 20 miliardów złotych. Wypłatę 800+ przewidziano do 29 lutego 2024 roku z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 roku. Ustawę dotyczącą programu Rodzina 800+ przyjął Sejm w lipcu 2023 roku.
Poseł Marcin Porzucek powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje obietnic i przypomniał, że żłobek, przed którym odbywał się briefing, powstał także dzięki programowi rządowemu.
Poinformował, że inflacja spadnie poniżej 10%, co oznacza bezpieczeństwo dla budżetu. W spotkaniu z panem wojewodą uczestniczy wiceburmistrz Tomasz Spiralski oraz członkowie PiS-u.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

W niedziele było szlagierowo i z humorem

Następny

Zlot pod św. Krzysztofem na motocyklach

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych