Przez upały nie wiedzą, co gadają

/
3 mins read

Ludzie, na działce porzeczki robią się czerwone, a ja też czerwienieję, ale z nerwów. A ta czerwoność bierze się z tego, że to, co widzę i słyszę do czerwoności rozgrzewa. Już kiedyś pisałam, że sędzia to powinien być twardy nawet, gdy sądzi sąsiada, znajomego czy swojego kumpla.
Powinien też zapomnieć o tym, że ich zna, a także o tym, jaką partię lubi a jaką nie, gdy wyroki wydaje.
No, ale taki jeden sędzia o tym zapomniał i nie krył swoich upodobań.
Wydał taki wyrok, o jakim wcześniej już wydali w Unii, że kopalnie Turów trzeba zamknąć. I zaraz im wtórowali ci z opozycji. Tak było, my w domu pamiętamy, bo o tym mówili w telewizorze na żywo.
A ten sędzia stanął po stronie ekologów z Czech i Niemiec.
I ten sędzia wydał wyrok na to, żeby tysiące ludzi straciło robotę.
A ci, ekolodzy nie widzieli, że kilka, takich samych kopalni jak w Turowie jest za naszą granicą w Niemczech i Czechach. Ale może ten sędzia nie zna się na mapie i nie widział, jak to wygląda. W telewizorze pokazali taką mapę i te kopalnie, co są za naszą granicą. Ludzie, nie tylko się na nas uwzięli w Brukseli, ale i w Polsce co niektórzy.
A że upały znowu nastały, to se myślę, że też może padły temu czy owemu na głowę. A tak o tym pomyślałam, gdy zobaczyłem aktora, który jeszcze jest dyrektorem teatru.
Więc ten aktor gadał takim językiem, co w teatrze mówić nie wypada. To był, jak babcia powiedziała język z rynsztoka. Cała się zatrzęsłam. Gdyby on gadał przez komputer do kolegów, po kieliszku, to bym zwaliła na to pijaństwo.
Bo po pijaku gada się to, co na język ślina przyniesie. Ale on mówił do dzieciaka podobno swojego wnuka. Kazał temu dzieciakowi, aby niszczyć tych, co teraz rządzą. Nie wiem, czy to dziecko dostaje 500 +. Ale pewnie jak ma bogatego dziadka, to gwiżdże na te 500 zł.
Ludzie, drugi raz zrobiłam się tak czerwona. I aż ślubny się przestraszył.
Nie przez temperaturę, co na dworze była +30 ino przez to, że komisja ma sprawdzać, kto z kim z Ruskami interesy robił, aby Polska była od nich zależna.
I my z babcią i dziadkiem nie mogli zrozumieć, czemu opozycja nie chce tej komisji.
Przecie komisja nie przeszkadza, by stawać do wyborów na jesieni. Może mają coś na sumieniu albo ze strachu przed Ruskimi, aby ich nie drażnić.
Teraz ta opozycja chce pilnować wyborów. A jak rządziła, to główną Komisję Wyborczą do Moskwy wysłała na szkolenie.
Ludzie, najgorsze jest to, że wmawiają w telewizorach ci, co rządu nie znoszą, że ino motłoch głosuje na pisiorów. Taki jeden gościu na targu powiedział mi, że jak oni uważają się za wykształconych, co tak gadają i na ludzi bluzgają, w słowach nie przebierają, to dobrze, że on szkół wyższych nie skończył. Ale zaraz dodał że jego brat ma tytuł doktora i na PIS głosował i zapowiedział, że znów głosować będzie.
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nas z telewizji takiej jednej pouczają, a sami przepisów nie przestrzegają. Taki jeden, co występuje tam przypomniał kiedyś, że trzeba podatki płacić, bo ostatni dzień został, a tymczasem sam podatków nie płacił.
O marszach, co pan Donald organizuje, to aż pisać się nie chce. No bo w Warszawie o miłości mówił, a na tablicach były napisy ,,PiS do piekła”. Na wiecu w Poznaniu na wszystkich, co po jego myśli nie są ino pluł słowami.
Ludzie, jak usłyszeliśmy w domu, że oskarżył Kaczyńskiego o mordowanie kobiet, bo zmarła kobieta w szpitalu, to babcia powiedziała, że mu słońce już na mózg padło. Gadał o złodziejstwie tych, co rządzą a sam zapomniał, że posprzedawał wszystko niemal co Polska miała – stocznie, spółki i fabryki. Dziadek powiedział, że na kolejnym wiecu może powie, że pandemia była przez Kaczyńskiego. Na drugi dzień, po tym wiecu w Poznaniu dostałam od znajomej z Poznania takiego mema, co pewnie niektórzy też już dostali, a tym, co nie dostali podam:

,,Jak słyszę, że PiS to złodzieje, choć znaleźli miliardy na 500+, 13 i 14 emerytury, mają pieniądze na inwestycje, wydobyli Polaków z nędzy, utrzymali bez centa pomocy UE ponad 3 mil. uchodźców i dodatkowo kupili 200 ton złota, to niech ci złodzieje kradną jeszcze ze trzy kadencje”.

Ale chyba w to złodziejstwo Amerykanie nie wierzą, bo chcą budować zakład za 20 miliardów złotych. Przecie inne państwa też chciały mieć ten zakład, ale z Polską nie wygrały.

Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Koniec roku szkolnego i powitanie wakacji

Następny

Upamiętnia powstańców

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn