Trwa Oktawa Bożego Ciała

/
1 minuta czytania

Uroczystość Bożego Ciała obchodziliśmy wczoraj w czwartek. Po Mszy świętej o godzinie 9:00 z kościoła pw. Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie wyruszyła procesja ulicami miasta. Przy czterech ołtarzach odczytana była Ewangelia. Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata udzielił ksiądz proboszcz Piotr Bartkowiak. Przez siedem dni wierni uczestniczą we mszach świętych, po których odbywają się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Oto, co papież Jan Paweł II mówił, podczas modlitwy Anioł Pański, 14 czerwca 1998 roku:

  ,,Jakże nie radować się w tym dniu przedziwną solidarnością Boga z ludźmi? W Eucharystii Jezus przyłącza się do nas – tak jak przyłączył się do uczniów zmierzających do Emaus – gdy pielgrzymujemy przez dzieje, w miastach i wioskach, na Północy i na Południu świata, w krajach o tradycji chrześcijańskiej i w krajach pierwszej ewangelizacji.
       Chrystus głosi wszędzie to samo orędzie: „Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem”, a w Eucharystii ofiarowuje samego siebie jako duchową moc, która pozwala wypełniać to Jego przykazanie i budować cywilizację miłości”.

fot. Zofia Szaranek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Boże Ciało

Następny

Paliło się…

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych