Egzaminów ciąg dalszy – edukacja także w bibliotece

1 minuta czytania

Dziś ósmoklasiści zdają egzamin z matematyki. Życzymy im powodzenia. Z pewnością ich rodzice pamiętają swoje egzaminy, które zdawali, starając się o przyjęcie do szkół średnich. Edukacja trwa cały rok. O tym świadczą także spotkania w bibliotece.

12 maja 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera odbyło się zakończenie cyklu zajęć edukacyjnych „Czytamy w bibliotece” i „Magiczny świat bajek”. Dzieci od jesieni uczęszczały na zajęcia, których osią była zawsze książka. Dzięki spotkaniom najmłodsi zaprzyjaźnili się z biblioteką, poznali jej zasoby i możliwości jakie oferuje. Atrakcyjnie spędzali czas z rówieśnikami, rozwijali swoje zdolności nie tylko poznawcze, ale także manualne. Teraz nadszedł czas na podsumowanie i małe upominki.

Spotkanie zorganizowano w ogrodzie biblioteki, otwierając tym samym sezon na plenerowe wydarzenia przy magicznym domku. Gościem wydarzenia była Ilona Chojnacka, poetka pochodząca z Wolsztyna. Pani Ilona przeczytała dzieciom swoje utwory, a także rozmawiała z dziećmi o ich wrażeniach i poezji. Uczestnicy otrzymali dyplomy, książkę w prezencie i słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Uwaga na smsy od oszustów

Następny

Bez osłonek

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych