Najpiękniejszy miesiąc maj

/
1 minuta czytania

W tym roku magnolie zakwitły już w drugiej połowie kwietnia

W tym miesiącu figurę Patronki Wolsztyna Matki Bożej zdobią magnolie. Fotografie utrwalające ten majowy obraz pojawiały się na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego”.

13 maja w kościołach rozpoczęły się Nabożeństwa Fatimskie.

13 maja 1981 roku podczas spotkania z pielgrzymami w Watykanie Ali Agca dokonał zamachu na papieża Jana Pawła II. Przeżycie tego zamachu, jak często ojciec Święty podkreślał, zawdzięczał Matce Bożej Fatimskiej.13 maja 1982 roku Ojciec Święty Jan Paweł II zawiózł kulę wyjętą z jego ciała do Pani Fatimskiej. Powiedział wówczas: „W świetle miłości Matki rozumiemy całe przesłanie Pani Fatimskiej. Największą przeszkodą w drodze człowieka do Boga jest grzech, trwanie w grzechu, a w końcu wyparcie się Boga, świadome wyrzucenie Boga ze świata ludzkiej myśli, oderwanie od Niego całej ziemskiej aktywności człowieka, odrzucenie Boga przez człowieka”.

13 maja 1917 roku, trzem pastuszkom Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji ukazała się Matka Boża. Każdego dnia 13 od maja do października przekazywała dzieciom swoje przesłanie.

13 lipca 1917 roku Fatimska Pani ostrzegała, że jeżeli ludzie nie odpowiedzą na Jej wezwania wówczas Rosja rozsieje swoje błędy po całym świecie, doprowadzając do wojen i prześladowań Kościoła.

13 października 2005 roku byłam w Fatimie, a relacja ukazała się w ,,Głosie Wolsztyńskim”. Przypominam pewne fakty z historii Portugalii.

Matka Boża Fatimska. W tej koronie znajduje się kula, która miała zabić papieża Jana Pawła II

W 1911 roku, Alfonso Costa – szef rządu zatwierdził ustawę o całkowitym rozdziale Kościoła i Państwa. Powiedział wówczas: ,,Dzięki tej ustawie, kiedy przeminą dwa następne pokolenia w Portugalii katolicyzm będzie już całkowicie wyeliminowany”. W szkołach dzieciom kazano maszerować z plakatami ,,Ani Boga, ani religii”. – Maryja zwyciężyła, a wiele osób po cudach, które się zdarzały w Fatimie (cud słońca) nawróciło się na katolicyzm.

Co łączy Wolsztyn z Portugalią?

8 grudnia obchodzone jest Święto Patronki Portugalii i naszego miasta Wolsztyna.

Mieszkańcy Wolsztyna zawsze czcili Matkę Bożą. Jej wizerunek znajduje się w herbie miasta. Herb umieścili nad drzwiami ratusza. Przedwojenny radny, Roman Olszewski, pracownik Urzędu Miejskiego przechował herb od 1939 do 1989 roku i przyczynił się do ponownego umieszczenia nad drzwiami ratusza.

18 maja br. to dzień 103 urodzin Jana Pawła II. W tym najpiękniejszym miesiącu dzieci przystępują do I Komunii Świętej.

Anna DomagalskaDodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Minister przedstawił pięć punktów reformy systemu ochrony zdrowia

Następny

Fragment z życia polityka – wywiad z Poseł na Sejm Martą Kubiak

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan