Wolsztynianka na Wyspie Wielkanocnej.

2 mins read

Pochodząca z Wolsztyna Monika Chrzanowska Wallace i Brett Wallace – małżonkowie z regionu Hampshire w Anglii, podczas kilkudniowego turystycznego pobytu w Chile, postanowili wybrać się też na należącą do tego kraju Wyspę Wielkanocną. Znajduje się ona w południowej części Oceanu Spokojnego i oddalona jest o przeszło trzy tysiące kilometrów od kontynentu Południowej Ameryki. Geograficznie wyspa zaliczana jest do regionu Valparaiso. Jej powierzchnia obejmuje trochę ponad 160 km kwadratowych i liczy niespełna osiem tysięcy mieszkańców, głównie Polinezyjczyków. Wyspa ta odkryta została przez Holendra Jacoba Roggeveena 5 kwietnia 1722 roku, dokładnie w Niedzielę Wielkanocną, co stało się źródłem jej nazwy. Polacy tę odległą wyspę kojarzą główne – jak sądzę z istniejącymi tam olbrzymimi ludzkimi posągami kamiennymi niewiadomego pochodzenia i nieznanego również czasu ich powstania.

Państwo Wallacowie w czasie pobytu na Wyspie, odwiedzili znajdujące się w miejscowości Akivi ,,Kolegium San Sebastian”, obdarowując uczniów tej placówki edukacyjnej artykułami szkolnymi, jakie w sporych ilościach zabrali ze sobą z Anglii. Poprowadzili też z nimi lekcje języka angielskiego. W zamian otrzymali radosne uśmiechy obdarowanych dzieci oraz słowa nieukrywanej wdzięczności, które umieścili na fb na potalu Programa Quiero Mi Bario Hana Roa.

(wjch).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Siwki w Chorzeminie

Następny

Ostatni turniej wiosenny kopa w Kluczewie

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00