Z policji

/
6 mins read

Minęło już kilkanaście dni 2023 roku. Jaki był ten okres? Oto pytam oficera prasowego asp. sztab. Wojciecha Adamczyka.
– 2 stycznia przeprowadziliśmy akcję Trzeźwy Poranek. Na kilku drogach w powiecie wolsztyńskim sprawdzaliśmy trzeźwość 461 kierowców. W tej grupie trzech z nich było pod wpływem alkoholu. Kierowca zatrzymany w Gościeszynie, mieszkaniec Nowej Soli, miał 0,27 promila alkoholu. Drugi zatrzymany także w Gościeszynie – 0,75 promila, a u kierowcy zatrzymanego w Wolsztynie na ul. Inwestycyjnej alkomat wykazał 0, 65 promila. A jaką otrzymają grzywnę, postanowi Sąd. Może wymierzyć nawet do 30 000 zł, a także skazać na 2 lata pozbawienia wolności.
Uratowała jej życie
2 stycznia 82-letnia wolsztynianka uzyskała pomoc dzięki swojej sąsiadce. Ta zaniepokojona była tym, że od paru dni nie widziała jej. Próbowała skontaktować się z nią, ale ta nie otwierała drzwi swojego mieszkania. Zawiadomiła służby, przybyła straż jak i policja. Wyłamali drzwi. Okazało się, że kobieta leżała na podłodze, nie wiedziała ile czasu. Została natychmiast przewieziona do szpitala.

Ślubowanie policjantów

W Poznaniu, w Komendzie Wojewódzkiej odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród 79 było dwóch z Nowej Wsi – gmina Przemęt i z Wioski- gmina Rakoniewice.

Telefon z laboratorium diagnostycznego
4 stycznia otrzymaliśmy telefon z laboratorium diagnostycznego w Poznaniu, że wyniki wolsztynianki wykazały krytyczny poziom potasu we krwi. Nie mogąc dodzwonić się do lekarza rodzinnego w Wolsztynie, skontaktowali się z nami.
Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania, nie zastali jej, ponieważ w tym czasie była w kościele, jak poinformował mąż. Zapewnił, że po jej powrocie zaraz skontaktują się z lekarzem.

I tym razem okazało się, jak ważna jest pomoc ze strony ludzi wrażliwych na drugiego człowieka.

11 stycznia policjanci zatrzymali w Siedlcu pirata drogowego, który jechał przez miejscowość z prędkością 116 km.
Kierowcą był mieszkaniec powiatu poznańskiego, który, jak się okazało, niedawno także przekroczył dozwoloną prędkość. Otrzymał, więc mandat podwójny 4 000 zł oraz 14 punktów karnych. Odebrano mu na 3 miesiące prawo jazdy. To był kosztowny pośpiech.
18 stycznia zatrzymano kierowcę, ponieważ miał czerwone kierunkowskazy zamiast pomarańczowych. Kontrola wykazała, że miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do postanowień Sądu grozi mu do trzech lat więzienia.
Pies wykrył dopalacze i narkotyki

Na początku stycznia policjanci zatrzymali dwie osoby – 18 – letnią dziewczynę i 22-letniego mężczyznę. Siedzieli oni w samochodzie na ul. Lipowej w Wolsztynie. Policjanci obserwowali ich i zapadła decyzja o zatrzymaniu ich, w związku z podejrzeniem, że mogą posiadać narkotyki.

W samochodzie policjanci znaleźli woreczek z dopalaczami, a w torebce dziewczyny znaleźli dopalacze. Policjanci przeszukali mieszkania 18-latki w Wolsztynie i 22-letniego mężczyzny w gminie Siedlec.

Oficer prasowy zadał mi zagadkę? Gdzie pies znalazł narkotyki w mieszkaniu dziewczyny?

Nie trafiłam z odpowiedzą.

Te narkotyki i tabletki ecctasy były schowane w szczotce do włosów. Psa się nie oszuka. W mieszkaniu mężczyzny nie znaleziono narkotyków, ani dopalaczy. Oboje jednak odpowiedzą w Sądzie za posiadanie narkotyków.

19 stycznia o godzinie 13.00 policjanci zatrzymali 31 – letniego kierowcę TIR-a z Ostrowa Wielkopolskiego.

Jechał on na drodze z Rakoniewic do Wolsztyna, gdy drugi kierowca zauważył, że on nie utrzymuje prostego toru jazdy. Zadzwonił na 112, a operator tego numeru powiadomił nas. Policjanci wydziału ruchu drogowego policjanci na granicę powiatu wolsztyńskiego. Zauważyli ten pojazd i zatrzymali kierowcę. Już po pierwszych słowach, zauważyli, że jest pod wpływem alkoholu i zbadali go alkotestem. Wynik był – 1,3 promila alkoholu. Został doprowadzony do Komendy Policji w Wolsztynie, zawiadomiono firmę, w której on pracuje, by odebrała samochód. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Rozmawiała

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

W świecie bajek

Następny

Przedszkole i szkoła w Karpicku pamięta o babciach i dziadkach

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00