Przedstawiciele mediów u wojewody

1 minuta czytania

Wojewoda Michał Zieliński spotkał się w środę ,11 stycznia, z przedstawicielami mediów z województwa wielkopolskiego. Wojewoda mówił o najważniejszych wydarzeniach i przedsięwzięciach, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Wspomniał o trudnej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie wywołaną przez rosyjskiego agresora. Przypomniał o przejściu Orkana Dudley przez województwo wielkopolskie, o śniętych rybach w rzece Ner.

Pan wojewoda mówił również o dobrych posunięciach, jakie udało się w 2022 roku zrealizować. Rozbudowano infrastrukturę drogową, dofinansowano transport autobusowy i kolejowy w ramach rządowych środków. Dodatkowe pieniądze otrzymała służba zdrowia ,w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid -19. Wsparcie otrzymały dzieci i wnukowie byłych pracowników PGR ,które otrzymały laptopy i tablety. Przedstawiciele mediów mieli okazję rozmawiać także bezpośrednio z wojewodą nie tylko o przeszłości ,ale także o perspektywach, jakie się przed Wielkopolską rysują.

Jadwiga Solińska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Rozmowa z ministrem Grzegorzem Piechowiakiem nie tylko o inwestycjach…

Następny

Okiem i obiektywem – przyroda

Ostatnie z

W ogrodzie pani Marii

Rododendrony, azalie w ogrodzie pani Marii Bączyk, zachwycają kolorami. Pani Maria z mężem założyli ogród 20

Bez osłonek

W kwietnia uroczyście obchodzono 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Powstanie to ukazało bohaterstwo Żydów,

0 0.00