Podziękowanie za pomoc Ukraińcom

/
1 minuta czytania

W niedzielę, 18 grudnia na spotkaniu w Siedlcu wójt Jacek Kolesiński podziękował strażakom, Radzie Gminy, pani sekretarz za organizację pomocy Ukraińcom.
Wyrazy wdzięczności skierował także do sołtysów i wszystkich, którzy w jakiś sposób przyczynili się do niesienia pomocy. Strażacy czterokrotnie byli na granicy ukraińskiej, by przyjąć tam uchodźców i dać im chwilowe wsparcie, schronienie. Gotowali także posiłki, a nawet byli opiekunami dzieci.
Spieszyli z pomocą tamtejszym strażakom podczas wypadków drogowych. W pomoc włączyli się przedsiębiorcy organizując żywność, a sołtysi i mieszkańcy przyjęli Ukraińców do domu.

Wszyscy obecni mogli obejrzeć dokumentację z niesionej pomocy .Wójt Jacek Kolesiński oraz pan Oleksandr Wasyleyev , mieszkający od wielu lat w Polsce, wręczyli odznaczenia i dyplomy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Spotkanie przy kawie upłynęło w miłym, i już świątecznym nastroju.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ten rok obfitował w wiele wyzwań

Następny

Od nowego roku PUE ZUS obowiązkowe dla płatników składek

Ostatnie z

Radośnie w Niałku Wielkim

Swój Dzień Dziecka przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Karpicku obchodzili w Niałku Wielkim. Pani Dyrektor

Na Festynie Rodzinnym …

Festyny rodzinne, to już tradycja w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo. W ogrodzie

0 0.00