Nie bójmy się jesieni…

2 mins read

Jubileusz 20 – lecia Koła i Dzień Seniora obchodzili seniorzy z Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów z Bucza. Wszystkich gości przybyłych na uroczystość powitał prezes Jan Miler. Życzenia seniorom złożył wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak. Oprócz gratulacji seniorzy zostali obdarowani kwiatami i upominkami. Wśród zaproszonych gości były delegacje seniorów z Adamowa, Nowej Wsi, Osłonina, Solca i Siedlca. Sprawozdanie z działalności Koła złożyła Zofia Jagodzik. Jubileusz to przecież czas podsumowań i wspomnień. Zebranie założycielskie odbyło się w 2002 z inicjatywy Jana Milera w obecności 25 osób.

Wybrano 10 osobowy Zarząd. Z tego do dziś zostało sześć osób –Jan Miler, Zofia Jagodzik, Aleksandra Józefczak, Grażyna Dutkiewicz, Janina Riedel, Danuta Wolsztyńska. Koło szybko się rozrastało. Obecnie liczy 139 członków . Oprócz seniorów z Bucza do Koła należą seniorzy z Barchlina, Sączkowa, Popowa Starego, Biskupic i Borku. W działalności koła zapisały się spotkania integracyjne, pielgrzymki, wycieczki krajoznawcze, wczasy rehabilitacyjne. Dźwirzyno, Niechorze, Rewal, Gdańsk, Oliwa, Pustkowo, Pobierowo, Gdynia, Hel, Łeba, Słupsk, Ciechocinek, Karpacz, Zakopane, Szklarska Poręba, to tylko niektóre atrakcyjne miejsca odwiedzane przez seniorów. Organizowane są wyjazdy do Teatru Muzycznego, filharmonii, do kina. Wszystkie imprezy organizowane są sposobem gospodarczym. Zawsze można liczyć na dofinansowanie z Urzędu Gminy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i PEFR-onu. Tak niewiele trzeba, aby sprawić radość i uprzyjemnić jesień życia drugiej osobie. Uśmiechajmy się do siebie – powiedziała kończąc sprawozdanie Z. Jagodzik. Szczególne życzenia złożyła jubilatom Urszula Bargiel przewodnicząca Powiatowego ZERiI z Wolsztyna. „Życzymy wszystkim seniorom i seniorkom, aby każdy dzień rozpoczynał się przekonaniem, że młodość to stan ducha nie wiek. Aby na swojej drodze spotykali wyłącznie życzliwych ludzi, odnajdywali w nich wsparcie i zrozumienie. Aby otrzymywali pomoc, która pozwoli utrzymać niezależność i sprawność, aby wszystkie dni życia były pomyślne, szczęśliwe, upływały w dobrym zdrowiu i sprawiały radość.”

Nie bójmy się jesieni,

Wszak ona złota jest

Przed nami jeszcze życie,

Nie bójmy się więc jej

Choć są na niebie chmury

I wicher goni je nie bójmy się jesieni

Może być urok w niej.

Seniorzy, którzy ukończyli 80 lat zostali obdarowani różami. Niestety, nie wszyscy mogli być obecni na uroczystości. Toast wzniesiono szampanem odśpiewano gromkie Sto lat, podano obiad, a w rozmowach wspominano minione dni.

Należy dodać, że w Buczu Koło Emerytów jest bardzo aktywne i podejmuje wiele inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Potrafią się zorganizować, zawsze służą pomocą i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Alina Napieralska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan