Dbają o nasze bezpieczeństwo

//
1 minuta czytania

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 roku uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Od 103 lat policja stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego.

22.07.2022 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej KPP w Wolsztynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Na uroczystości obecni byli policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, wicestarosta wolsztyński Mariusz Silski, zastępca burmistrza Wolsztyna Tomasz Spiralski, wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak oraz  wójt gminy Siedlec Jacek Kolesiński, a także zastępca prokuratora rejonowego w Wolsztynie Magdalena Kasprzak oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr Roman Rembielak.

Komendant wolsztyńskiej jednostki inspektor Robert Bekier w swym wystąpieniu  podkreślił znaczenie służby, jaką na co dzień pełnią wolsztyńscy policjanci dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom naszego powiatu, jak i odwiedzającym Wolsztyn i okolice turystom. Komendant podziękował też za zrozumienie potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa, kierując swe słowa do przedstawicieli samorządów. Wyraził też wdzięczność za wysoki poziom codziennej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Wolsztynie i wolsztyńską Strażą Pożarną.

Odczytano postanowienia Prezydenta RP o nadaniu Medalu Srebrnego za długoletnią służbę dla podinsp. Rafała Lewandowskiego oraz Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o nadaniu Brązowej Odznaki Zasłużony Policjant dla asp. sztab. Ryszarda Dudziaka.

Następnie wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Rozkazy wręczył Komendant Robert Bekier w asyście Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu mł.insp. Jacka Szemraja oraz swego zastępcy, podinsp. Krzysztofa Krawczyka.

Informacje i zdjęcie ze strony KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Pielgrzymuje też ojciec z trojgiem dzieci z Kijowa

Następny

Kto pomoże bocianowi?

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu