Trzeci dzień matury 2022

/
1 minuta czytania

4 i 5 maja maturzyści zdawali egzaminy dojrzałości z języka polskiego i matematyki, a dziś sprawdzają się z języków obcych.
W Polsce ok. 290 000 maturzystów przystąpiło do egzaminów maturalnych z języka polskiego i matematyki, a w powiecie wolsztyńskim 430. W Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie egzaminy zdawały 193 osoby, w Zespole Szkół Zawodowych 168 osób, a w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie 68. Dziś 6 maja odbywają się egzaminy pisemne z języków obcych. W wolsztyńskim liceum język angielski zdaje 189 maturzystów, 3 osoby język niemiecki, a jedna hiszpański. W Zespole Szkół Zawodowych język angielski wybrało 158 osób, 18 język niemiecki, natomiast w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych język angielski 60 osób, 7 niemiecki, a 1 język rosyjski.

Wszystkim maturzystom maturzystom życzymy pomyślności.

Z pewnością wiele osób wspomina dziś swoje matury. Na początku lat 60, jak powiedziała nam jedna z maturzystek ówczesnego liceum, zdawało się pisemne egzaminy z języka polskiego i matematyki. W ciągu jednego wyznaczonego dnia przedmioty ustne. Jeżeli ktoś uzyskał na maturze bardzo dobre wyniki z matematyki i języka polskiego był zwolniony z egzaminu, a zdawał historię i wybrany przez siebie język obcy.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Majowy turniej kopa

Następny

Spotkanie z niemieckimi gośćmi w Siedlcu

Ostatnie z