Wieczornica Niepodległościowa w bibliotece

1 minuta czytania

16 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn miała miejsce Wieczornica Niepodległościowa z okazji przypadającego w ubiegłym tygodniu Święta Niepodległości. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wolsztyna. Dzieci i młodzież pod kierownictwem nauczycielek pani Lucyny Bobińskiej i Justyny Domagalskiej przygotowały program artystyczny – montaż muzyczno-słowny o tematyce patriotycznej.

Uczniowie przybliżyli okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W uroczystej oprawie przypomnieli wybitnych Polaków, którzy znacząco przyczynili się w walce o niezawisłość państwa. Mówili także o tym, bez czego Polska nie wróciłaby na mapę Europy – o wysiłku całego narodu – troski o język, kulturę, tradycję. Szkolny chórek wyśpiewał dobrze znane, tradycyjne pieśni takie jak: „My Pierwsza Brygada”, „O mój Rozmarynie” czy „Rozkwitają pąki białych róż”, ale również współczesne: „Żeby Polska była Polską” czy „Co to jest niepodległość?”

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Może se fermę założy ?

Następny

Konferencja Młodych Historyków w Ostoi

Ostatnie z

Radośnie w Niałku Wielkim

Swój Dzień Dziecka przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Karpicku obchodzili w Niałku Wielkim. Pani Dyrektor

Na Festynie Rodzinnym …

Festyny rodzinne, to już tradycja w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo. W ogrodzie

0 0.00