Udana zbiórka

1 minuta czytania

W sobotnie przedpołudnie, w nowo otwartym Punkcie selektywnej zbiórki odpadów, bardzo sprawnie przebiegał odbiór niepotrzebnych zużytych przedmiotów RTV AGD dostarczanych przez mieszkańców gminy Wolsztyn.

W kolejce
Bardzo sprawnie odbierano przywożony sprzęt

Jeden z mieszkańców powiedział, że opróżnił piwnicę z pięciu telewizorów. Można było oddać także zużyte baterie, żarówki, leki. Za dostarczenie odpadów otrzymywano sadzonkę krzewu, kwiatu, cebulki czy słodycze. Za przyjazd rowerem do punktu także wręczano roślinny prezent. Można było zapoznać się z programem „Czyste Powietrze, „z którego między innymi można uzyskać dofinansowanie na ocieplenie domu.

Przy stoisku Nadleśnictwa Wolsztyn można było dowiedzieć się o gatunkach drzew czy zwierząt.

Występ dzieci i nie tylko z WDK wprowadził w dobry muzyczny nastrój. Na zakończenie usłyszeliśmy duet- Urszula Dopierała i Jarosław Swirszcz.

Oprawę muzyczną zapewnił Wolsztyński Dom Kultury

Panie z Urzędu Miejskiego na czele z Justyną Mikołajewska udzielały wszelkich informacji i przedstawiały także zalety roślin otrzymywanych za oddany zużyte przedmioty
Prezes Krzysztof Piasek

W te sobotnią akcje zaangażowani byli pracownicy Międzygminnego Związku „OBRA”, z prezesem Krzysztofem Piaskiem, kierującym ruchem, urzędnicy (głównie Panie), oraz pracownicy Nadleśnictwa Wolsztyn.

Atrakcją było wejście na górę zrekultywowanego wysypiska

Największą atrakcją było wejście na górę zrekultywowanego dawnego wysypiska (trzech kwater). Na wysypisku powstał teren rekreacyjny, można posiedzieć na ławce i zobaczyć zwierzynę, chętnie odwiedzającą to miejsce.

Anna Domagalska

Wysypisko w Powodowie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Biblioteka zaprasza

Następny

Kasa w starostwie

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn