„Słowo, które jest darem Boga ma być skuteczne i lecznicze”(kardynał Stefan Wyszyński)

1 minuta czytania

W kościele św. Józefa i w farze w Wolsztynie wierni mieli okazję, poprzez prezentację słowno-muzyczną przygotować się do uroczystości beatyfikacji Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tytuł prezentacji „O Prymasie, który kochał nas Turcję”, pewnie zaskoczył.
Pan Włodzimierz Chrzanowski, autor scenariusza, wyjaśnił, że zainspirował go tomik wierszy poetki gnieźnieńskiej Marii zatytułowany „Kochał nasturcje”. Przypomniał, że beatyfikacja planowana była na 9 czerwca 2020 roku, ale z powodu pandemii termin zmieniono. Uroczystość odbędzie się 12 września, w roku ogłoszonym przez parlament „Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego” z racji 120 rocznicy urodzin i 40 rocznicy śmierci.
Pan Włodzimierz wspomniał o pokoju wewnętrznym, tak potrzebnym w trudnym czasie pandemii. Przywołał słowa Prymasa, że taki pokój „zawsze rodzi się w wyniku wypełnienia woli Bożej, do której mamy pełne zaufanie”.
Pani Marta Lorenz i p. Włodzimierz Chrzanowski przeplatali fragmenty książki Prymasa „Zagon polskiej ziemi” wierszami Marii Adam. Prezentację ubogacił śpiew Janka Świniarskiego, któremu akompaniował Maciej Gruning.
Niech słowa i pieśni będą wprowadzeniem do zbliżającej się uroczystości.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czternasta emerytura będzie wypłacana bez wniosku

Następny

Podsumowanie działań promocyjnych Biura Promocji i Turystyki

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn