Dofinansowanie na projekt dot. rozwoju elektronicznych usług dla mieszkańców

1 minuta czytania

30 sierpnia w Poznaniu podpisana została umowa na dofinansowanie projektu „Rozwój elektronicznych usług publicznych w gminie Wolsztyn i gminie Grodzisk Wielkopolski”. Umowę podpisali Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Projekt realizowany będzie przez Gminę Wolsztyn w partnerstwie z Gminą Grodzisk Wielkopolski oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Wolsztynie.
Zakłada on rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli, systemów informacji przestrzennej oraz systemów wspomagających funkcjonowanie partnerów projektu. W jego ramach zaplanowano m.in. zakup licencji oraz asysty technicznej, zakup sprzętu niezbędnego do wdrożenia elektronicznych systemów, modernizację serwerowni i zakup systemów obsługi obywateli. Poza tym przewidziano także wdrożenie systemów, szkolenia, modernizację strony internetowej i rozbudowę GIS.
Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom gminy Wolsztyn jak najszerszy dostęp do usług drogą on-line, m.in. takich jak złożenie wniosków czy uiszczenie opłat.
Wartość całego zadania to 4.734.998,17 zł z czego aż 3.795.488,33 zł pochodzić z dofinansowania. To najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich przyznanych samorządom .
Planowany termin zakończenia realizacji to czerwiec 2022 r.
Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 2.1.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Historyczny sukces kajakarzy UMKS ZRYW Wolsztyn

Następny

Rajd Rotary

Ostatnie z

Radośnie w Niałku Wielkim

Swój Dzień Dziecka przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Karpicku obchodzili w Niałku Wielkim. Pani Dyrektor

Na Festynie Rodzinnym …

Festyny rodzinne, to już tradycja w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo. W ogrodzie

0 0.00