Wernisaż w Biurze Promocji i Turystyki

2 mins read
SONY DSC

W piątek 6 sierpnia w Biurze Promocji i Turystyki odbył się wernisaż prac Pani Izabeli Sak zatytułowany „Morskim okiem”. Artystka jest mieszkanką Zielonej Góry, gdzie się urodziła, skończyła Liceum Plastyczne, a także uzyskała dyplom magistra na Wydziale Artystycznym, kierunek malarstwo, na Uniwersytecie Zielonogórskim. W ramach studiów magisterskich edukację kontynuowała w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Caldas da Rainha
w Portugalii.      

Pani Izabela uprawia malarstwo sztalugowe na płótnie w technice akrylowej, a wolsztyńska wystawa, która potrwa do końca września, prezentuje obrazy o tematyce marynistycznej. Dominujące kolory to wszelkie odmiany niebieskiego, przeplatane barwą żółtą czy szarą. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Morskim okiem” w godzinach otwarcia Biura Promocji i Turystyki, a także podczas weekendowych wydarzeń kulturalnych w Ogrodzie im. Roberta Kocha.

Działalność i dorobek artystyczny Pani Izabeli Sak można obserwować na stronie internetowej www.sztuka.unikatel.com.pl

INFORMACJA N.T. ARTYSTKI

Izabela Sak w swoim dorobku artystycznym ma ponad 40 wystaw indywidualnych i tyle samo zbiorowych (Polska, Niemcy, Francja, Portugalia).  Prowadzi warsztaty malarskie dla osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i seniorów. Jest uczestniczką wielu wystaw i plenerów w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych wielu krajów Europy i USA oraz w kolekcji Muzeum Miejskiego Nowej Soli, Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, Izbie Pamięci Henry’ego van de Velde (twórcy i teoretyka secesji) Zespole Sanatoryjnym w Trzebiechowie.

Biuro Promocji i Turystyki w Wolsztynie


SONY DSC

fot. Roman Czarnecki

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Następny

Biuro Promocji i Turystyki zaprasza

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00