Kolizyjny czwartek

3 mins read

Czwartek, 15 lipca zapisał się w policyjnych statystykach, jako dzień pod znakiem zdarzeń drogowych. Tego dnia policjanci trzykrotnie kierowani byli na miejsca kolizji. W każdym z przypadków sprawcy ukarani zostali mandatami. Szczęśliwie nikt z uczestników tych zdarzeń nie został poważnie ranny.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok.godz. 15:00 na drodze nr 305 w Berzynie. Tu kierująca Citroenem C2 mieszkanka Kalisza w następstwie niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył Opla Meriva, którym poruszała się mieszkanka Solca. Efektem stłuczki było uderzenie Opla w kolejne auto – Audi Q5, kierowane przez mieszkankę Starego Widzimia. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że jego uczestniczki były trzeźwe i nie odniosły poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kaliszanka ukarana została mandatem w wysokości 400 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano kilka minut po godzinie 20:00 na ul. Kasztanowej w Buczu. Kierująca Audi A3 mieszkanka Śmigla z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Kościanie. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili, że kobieta była trzeźwa. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego ustalane będą okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Około godziny 22:00 na drodze krajowej nr 32 w rejonie stacji paliw Orlen kierujący BMW 29-letni mieszkaniec Rakoniewic nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. Policjanci skierowani na miejsce ukarali mężczyznę 300-złotowym mandatem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków drogowych. Istotnym elementem decydującym o bezpieczeństwie na drodze jest również zachowanie odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu. Spełniając te warunki każdy kierowca znacząco zminimalizuje ryzyko uczestnictwa w wypadku lub kolizji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

12 – latek zbudował quada

Następny

Atrakcje na lato

Ostatnie z

Wiele powodów do radości

1 października przypada pierwsza rocznica konsekracji kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie, której dokonał biskup Szymon

Babcia swoje wie

Ludzie, no trochę się chłodziło. I dobrze, bo akurat z babcią i dziadkiem byliśmy na weselu.